Правоохоронці за керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомили трьом людям про підозру в участі в російських інформаційно-психологічних операціях – про це заявив Офіс генерального прокурора 6 травня.
Фігурантів звинувачують у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. За даними слідства, йдеться про жителів Києва, Дніпра та Хмельниччини, які «допомагали окупантам проводити пропаганду, спрямовану на дискредитацію керівництва держави та зрив мобілізаційних процесів».
«За завданням РФ підозрювані виконували так звану спецоперацію «Україна зникає безвісти». Вони поширювали у соцмережах деструктивні заклики, записані за участю українських військовополонених у Курській області, яких ворожі спецслужби змушували озвучувати дезінформацію», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: СБУ затримала посадовицю однієї із міськрад на Миколаївщині. Її підозрюють у держзраді
Як уточнює ОГП, відео містили заклики до військових скласти зброю, здіймати бунти у війську та не виконувати завдання командування щодо відсічі російської агресії.
Служба безпеки України повідомила про нейтралізацію агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка сприяла російській ІПСО під назвою «Україна пропадає безвісти».
«Як встановило розслідування, агресор змусив вісьмох українських воїнів, котрі перебували у полоні, знятися у відео, де вони, серед іншого, закликали діючих військових Сил оборони «відмовитися від війни» і не виконувати бойові накази. Для запису фейкових відео рашисти навіть створили імпровізовану студію в одному із слідчих ізоляторів на території Курської області РФ», – додає відомство.
За даними СБУ, в разі відмови брати участь в інформаційних диверсіях полоненим загрожували жорстокі тортури та нелюдські умови перебування. Для поширення контенту російські спецслужби також намагалися залучити родичів та знайомих українських полонених.
Водночас агенти, які погодилися на виконання завдань російських спецслужб, зізналися, що також отримували замовлення на підпал авто Сил оборони та коригування повітряних ударів, додає відомство.
Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
СБУ уточнює, що зараз вирішується питання щодо додаткової кваліфікації дій підозрюваних за статтею про державну зраду. У разі обвинувального вироку їм загрожує до 8 років тюрми.
За даними прокуратури, наразі в Україні зареєстровані 22 010 злочинів проти національної безпеки, з них 4 258 – за статтею про державну зраду.
Форум