Доступність посилання

Сибіга поінформував представницю ЄС про угоду України зі США


Як написав міністр у соцмережі X 1 травня, під час розмови сторони також обговорили порядок денний Україна-ЄС й узгодили кроки напередодні «важливих міжнародних подій»
Як написав міністр у соцмережі X 1 травня, під час розмови сторони також обговорили порядок денний Україна-ЄС й узгодили кроки напередодні «важливих міжнародних подій»

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що поінформував верховну представницю Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Каю Каллас про підписання угоди зі США щодо ресурсів.

Як написав Сибіга у соцмережі X 1 травня, під час розмови сторони також обговорили порядок денний Україна-ЄС й узгодили кроки напередодні «важливих міжнародних подій».

«Повідомив колезі про підписання Угоди про створення Інвестиційного фонду реконструкції між США й Україною. Це знаменує собою важливу віху в стратегічному партнерстві України і США, спрямованому на зміцнення економіки й безпеки України», – зазначив міністр.

За його словами, також йшлося про нещодавні дипломатичні зусилля й наступні кроки для досягнення справедливого і міцного миру в Україні.

«Ми також обмінялися оновленою інформацією щодо підготовки до візиту міністрів закордонних справ ЄС до України 9 травня», – додав Сибіга.

У ніч на 1 травня стало відомо, що Україна і США підписали угоду про економічне партнерство і створення Інвестиційного фонду відбудови.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.

Документ має ратифікувати Верховна Рада України.

Президент США Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, алепідписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

США прагнуть доступу до понад 20 видів сировини, які вважаються стратегічно важливими для своїх інтересів. Серед них родовища титану, який використовується для виготовлення крил літаків та інших видів аерокосмічної продукції, а також урану, який використовується для ядерної енергетики, медичного обладнання і зброї. Україна також має родовища літію, графіту й марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Форум

XS
SM
MD
LG