Доступність посилання

Мінекономіки: наступний крок угоди про надра між Україною та США – її ратифікація


За словами Тараса Качки, після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду
За словами Тараса Качки, після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду

Наступний крок угоди про надра між Україною та США – її ратифікація, повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

«Її треба ратифікувати. Це прямо записано в самій угоді. Тому очевидно, що ми почнемо консультації з парламентом, представимо її максимально прозоро. Угода унікальна і було багато маніпуляцій, страшилок в медіа. Після ратифікації угоди почнеться створення самого фонду і тоді почнеться робота над здійсненням інвестицій», – сказав він в ефірі «Ми – Україна».



Україна і США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.

За даними видання «Європейська правда», яке ознайомилося з документом, угода між США та Україною про створення інвестиційного фонду відбудови стосується 57 мінералів, у ній також йдеться про військову допомогу від США. Однак, як кажуть журналісти, чимало деталей, у тому числі тих, які мають політичне значення, будуть прописані у технічній угоді, яка станом на зараз не готова до підписання.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що уряд проведе завтра, 1 травня, консультації з головами фракцій, груп і керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди зі США.

Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, алепідписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

США прагнуть доступу до понад 20 видів сировини, які вважаються стратегічно важливими для своїх інтересів. Серед них родовища титану, який використовується для виготовлення крил літаків та інших видів аерокосмічної продукції, а також урану, який використовується для ядерної енергетики, медичного обладнання і зброї. Україна також має родовища літію, графіту й марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Форум

XS
SM
MD
LG