Доступність посилання

Зеленський: угода зі США означає спільну інвестиційну роботу «на десятиліття»


Володимир Зеленський подякував членам власної команди, причетним до підготовки угоди, і 338 депутатам, які проголосували за ратифікацію документа
Володимир Зеленський подякував членам власної команди, причетним до підготовки угоди, і 338 депутатам, які проголосували за ратифікацію документа

Президент Володимир Зеленський прокоментував ратифікацію у Верховній Раді інвестиційної угоди зі Сполученими Штатами 8 травня.

Він подякував членам власної команди, причетним до підготовки угоди, і 338 депутатам, які проголосували за ратифікацію документа. Президент додав, що розраховує отримати ратифікаційний закон на підпис найближчим часом – «юридичні процедури будуть завершені, і зможемо почати створення фонду».

«Такої перспективної економічної угоди у відносинах між Україною та Америкою ще не було. Це спільна інвестиційна робота зі США на десятиліття», – заявив він.

За словами Зеленського, зараз угода створює основу для безпекової взаємодії, а в перспективі десятиліть – можливість для України та Америки наростити взаємовигідну економічну співпрацю, розвинути промисловість і робочі місця в обох країнах і забезпечити технологічний розвиток.


«Як ми й домовлялися з Президентом Трампом, угода відкриває нову сторінку відносин між Україною та Сполученими Штатами», – підсумував він.

Верховна Рада 8 травня проголосувала за ратифікацію угодипро утворення спільного інвестиційного фонду між Україною та США.

Україна і США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство і створення Інвестиційного фонду відбудови. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.

Читайте також: В ОП повідомили про онлайн-зустрічі з представниками США, Європи щодо припинення вогню

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи цю угоду, заявив, що вона значно змінилась у процесі підготовки, тепер це «справді рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну». Президент 1 травня повідомив про розмову із головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, зокрема про ратифікацію угоди.

Президент США Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але підписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.


Форум

XS
SM
MD
LG