Доступність посилання

Оборонна підтримка ЄС: фон дер Ляєн розповіла про «стратегію дикобраза» для України


За словами очільниці Єврокомісії, у питанні України ЄС має «перейти від логіки допомоги до логіки інтеграції наших оборонних промисловостей»
За словами очільниці Єврокомісії, у питанні України ЄС має «перейти від логіки допомоги до логіки інтеграції наших оборонних промисловостей»

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, відкриваючи 7 травня дебати у Європарламенті щодо справедливого миру для України, окреслила три основні компоненти для посилення України та безпеки в Європі. Це підтримка оборони України, остаточна відмова від російських викопних енергоносіїв та прискорення шляху України до членства в Євросоюзі, передає кореспондент Радіо Свобода.

«Почну з військової сфери – так званої «стратегії дикобраза». Росія є постійною загрозою для всієї Європи. Тому Україна має бути достатньо сильною, щоб відвернути будь-яку майбутню атаку» – заявила фон дер Ляєн.

За словами очільниці Єврокомісії, у питанні України ЄС має «перейти від логіки допомоги до логіки інтеграції наших оборонних промисловостей».

Читайте також: Боєприпаси для фронту: як працює «Чеська ініціатива» і чому її критикують в самій Чехії та в Україні

Така інтеграція стала ключовим елементом Білої книги Єврокомісії «Готовність 2030», у якій йдеться про посилення оборони.

«Ми закликаємо держави-члени напряму розміщувати замовлення в українській оборонній промисловості. Адже це найефективніший і найдешевший спосіб підтримки оборонних зусиль України», – заявила фон дер Ляєн.

Вона підкреслила важливість інновацій в сфері оборони, якими може поділитися Україна. Голова Єврокомісії вказала на те, що протягом всієї війни Україна використовувала технології, щоб змінити динаміку на полі бою – «навіть і особливо тоді, коли чисельність російських військ була більшою».

Натомість, додає посадовиця, Росія також багато чому навчилась у цій війні. Тому зараз спільна мета ЄС з Україною – зробити Україну настільки сильною, щоб її було просто неможливо «поглинути» будь-якому потенційному агресору.


Фон дер Ляєн назвала членство України в ЄС найсильнішою гарантією справедливого і тривалого миру, повідомивши, що блок активно працює з Україною над відкриттям першого кластеру переговорів про вступ та над відкриттям усіх кластерів у 2025 році.

Те, яким буде завершення війни в Україні, «визначатиме майбутнє нашого континенту на покоління вперед», заявила президентка Єврокомісії та закликала допомагати Україні.

У квітні видання The Washington Post повідомило з посиланням на неназваного європейського посадовця, що країни Європи розглядають можливість збільшення підтримки оборонно-промислового комплексу України замість прямих постачань зброї.

Форум

XS
SM
MD
LG