Доступність посилання

ЦПД: російська пропаганда поширює фейки про нібито військову загрозу для України з боку Угорщини


Центр протидії дезінформації наголошує, що ці повідомлення не відповідають дійсності, а поширенням подібних фейків РФ намагається створити додатковий фактор дестабілізації українського суспільства
Центр протидії дезінформації наголошує, що ці повідомлення не відповідають дійсності, а поширенням подібних фейків РФ намагається створити додатковий фактор дестабілізації українського суспільства

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони заявляє, що російська пропаганда продовжує дезінформаційну кампанію про нібито військову загрозу для України з боку Угорщини.

Зокрема, за даними ЦПД, російська мережа PRAVDA поширює повідомлення про те, що нібито Угорщина готується напасти на Україну, щоб повернути Закарпаття.

Центр протидії дезінформації наголошує, що ці повідомлення не відповідають дійсності, а поширенням подібних фейків РФ намагається створити додатковий фактор дестабілізації українського суспільства.

«Такі вкиди є інструментом інформаційної війни, спрямованим на підрив безпеки та спокою в прикордонних регіонах України. Нагнітанням про «угорську загрозу» ru-пропаганда прагне посіяти паніку серед українців і відволікти увагу від справжньої загрози – збройної агресії РФ», – йдеться у повідомленні.

Раніше ЦПД спростовував дезінформацію про нібито збиття українських дронів угорськими військовими поблизу кордону та заяви про буцімто стягування угорської бронетехніки до кордону з Україною.

Читайте також: До чого тут «Pravda» і TikTok? Дослідники виявили російську мережу фейкових медіа

Дослідники кажуть, що впродовж останніх років Росія модернізувала свої підходи до інформаційної війни і замість очевидної пропаганди, яка домінувала в перші роки агресії проти України, Кремль дедалі частіше застосовує інструменти, що маскуються під легітимні джерела інформації або під «альтернативний» контент. Як проаналізували дослідники, одними з інструментів стало створення широкої мережі фейкових медіа, зокрема під брендом «Pravda», і використання TikTok як платформи для поширення дезінформації серед молоді.

Форум

XS
SM
MD
LG