Російський лідер Володимир Путін, ймовірно, має намір за допомогою масованих ударів по Україні й агресивної риторики викликати почуття безнадії в Україні й на Заході та відмовити європейські столиці і США від подальшої допомоги Україні, неправдиво зображаючи перемогу Росії як неминучу, пише у своєму черговому звіті американський Інститут вивчення війни.
«Єдина реальна надія Росії на перемогу в цій війні – переконати Захід залишити Україну. Президент Росії Володимир Путін залишається вірним своїй теорії перемоги, яка передбачає, що російські військові зможуть витримувати значні втрати в особовому складі в обмін на поступові здобутки в Україні протягом невизначеного терміну, довше, ніж Захід підтримуватиме Україну. Тому Путін відчайдушно прагне запобігти майбутньому наданню західної військової допомоги Україні, оскільки добре оснащені ресурсами українські сили постійно демонструють свою здатність завдавати непомірних втрат російським силам і захищатися від значних російських наступів», – йдеться в повідомленні.
В ISW наголосили, що західна допомога залишається життєво важливою для здатності України захищатися від російської агресії і має вирішальне значення для забезпечення справедливого й міцного миру в Україні, а також довгострокової безпеки в Європі.
Аналітики також зазначили, що Кремль використовує свої двосторонні відносини з Україною і Сполученими Штатами, щоб підтримувати видимість зацікавленості в мирі й відтермінувати обговорення Заходом додаткової допомоги Україні.
«Кремль явно намагається зобразити Росію як таку, що готова до переговорів, незважаючи на послідовні публічні заяви російських чиновників про небажання Росії брати участь у переговорах щодо припинення вогню або йти на компроміс щодо будь-якої угоди, окрім капітуляції України», – йдеться у звіті.
В ISW також заявили, що російські чиновники намагаються приховати реальність зростаючих викликів для Росії, які дедалі більше перешкоджають її здатності досягати значних перемог на полі бою.
За словами аналітиків, російська оборонно-промислова база не може виробляти бронетехніку й артилерійські системи темпами, які б компенсували поточні темпи втрат Росії у середньостроковій і довгостроковій перспективі. Росія також стикається зі значними труднощами у балансуванні розподілу ресурсів між оборонно-промисловим виробництвом і цивільним сектором, і все більше покладається на трудових мігрантів для пом’якшення суттєвого браку робочої сили, що загострюється війною.
«Кремль, можливо, переглядає свою здатність підтримувати довгострокові воєнні зусилля і, схоже, змінює пріоритети своїх зусиль, намагаючись переконати Захід превентивно поступитися російським вимогам з огляду на економічні й військові виклики Росії», – кажуть в Інституті вивчення війни.
19 травня президент США Дональд Трамп провів окремі телефонні розмови з російським лідером Володимиром Путіним та українським президентом Володимиром Зеленським з деякими європейськими лідерами. Після цього Трамп заявив, що переговори між Росією і Україною «про припинення вогню і, що важливіше, про припинення війни» розпочнуться «негайно».
Путін після телефонної розмови з Трампом 19 травня сказав журналістам, що Росія та Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони». За його словами, «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».
Зеленський заявив наступного дня, що «Україна готова до будь-якого переговорного формату, який принесе результат», але «якщо Росія й надалі висуватиме нереалістичні умови і підриватиме можливі результати, мають бути жорсткі наслідки».
Досі Росія не подавала жодних ознак того, що вона готова піти на будь-який суттєвий компроміс. Вона часто сигналізувала про протилежне, повторюючи давно заявлені позиції, які Україна називає неприйнятними.
Форум