Президент США Дональд Трамп заявив, що високі тарифи на китайські товари «суттєво знизяться, але не будуть нульовими».
«145% – це дуже високий показник, і він не буде таким високим», – сказав Трамп журналістам в Овальному кабінеті.
Трамп зробив ці коментарі, коли його запитали про заяву міністра фінансів Скотта Бессента, який раніше заявив, що високі тарифи між США та Китаєм фактично заблокували торгівлю між країнами.
На приватній інвестиційній конференції, організованій JP Morgan Chase, Бессент заявив, що торговельна війна з Китаєм є нежиттєздатною, і він очікує деескалації в найближчому майбутньому, підтвердило CNN джерело, знайоме з цим питанням.
Замість жорсткого розриву або повного роз'єднання між Сполученими Штатами і Китаєм, Бессент сказав інвесторам, що метою є перебалансування торгівлі, повідомило джерело CNN.
Читайте також: Бессент та Лютник переконали Трампа призупинити введення мит – WSJ
2 квітня Трамп оголосив про введення мит щодо більшості торговельних партнерів Сполучених Штатів. Згодом мита для китайських товарів досягли 145%.
Китай 11 квітня заявив про чергове підвищення імпортного мита на товари із США – цього разу до 125%. Раніше вони становили 84%. Пекін наголосив, що йдеться про відповідь на підвищення мит із боку США.
Президент США Дональд Трамп 9 квітня пояснив своє рішення ще раз різко підвищити тарифи «неповагою, яку Китай виявляє до світових ринків».
Китай, у свою чергу, звинувачує США у розв’язанні торгової війни. На думку Пекіна, дії США порушують правила міжнародної торгівлі, базові закони економіки й суперечать здоровому глузду. На думку китайської сторони, постійне підвищення тарифів до абсурдних розмірів врешті-решт перетвориться на фарс.
9 квітня американський президент відклав на 90 днів введення мит щодо понад 75 країн, при цьому підвищивши мита для Китаю до 145%. Незабаром Китай оголосив про чергове підвищення імпортного мита на товари зі США до 125%.
Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче укласти 90 торгових угод за 90 днів – на цей термін було відкладено введення мит щодо понад 75 країн.
Форум