Федеральний суд у Вашингтоні 22 квітня постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити діяльність «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших структур, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM).
Окружний суддя США Ройс Ламберт ухвалив надати попередню судову заборону, згідно з якою чиновники повинні «вжити всіх необхідних кроків», щоб повернути співробітників і підрядників на їхні посади в «Голосі Америки», а також відновити схвалене Конгресом фінансування двох інших мовників, що фінансуються урядом США – Радіо Вільна Азія (RFA) та Близькосхідної мовної мережі (MBN) Middle East Broadcasting Networks – і відновити радіо-, телевізійні та онлайн-трансляції новин.
Ламберт, який контролює шість судових позовів від співробітників і підрядників, які постраждали від закриття Агенції США з глобальних медіа (USAGM), також наказав медіакомпаніям надавати щомісячні звіти про стан справ, які показують, що USAGM дотримується наказу, який дозволяє «надавати новини, які незмінно надійні та авторитетні, точні, об’єктивні та вичерпні».
USAGM не відреагувала публічно на рішення суду.
У березні «Голос Америки» подав позов до суду, заявивши, що адміністрація Трампа застосувала «механічний» підхід до USAGM через указ, який наказав їй та шести іншим федеральним агентствам «зменшити виконання своїх статутних функцій і зв’язаного персоналу до мінімальної присутності та функцій, яких вимагає закон».
Згодом USAGM відправило у відпустку понад 1000 співробітників і звільнило близько 600 підрядників, змусивши «Голос Америки» припинити трансляцію вперше з моменту свого заснування в 1942 році.
У цій справі USAGM стверджувала, що «остаточного рішення» щодо майбутнього «Голосу Америки» не було ухвалено і що судові позови слід розглядати як «трудові спори» з тими працівниками, яких було звільнено.
Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода також подало позов проти USAGM, щоб «запобігти непоправній шкоді» мовнику через відмову у схваленому Конгресом гранті в рамках зусиль агентства припинити фінансування Радіо Свобода.
Справа Радіо Свобода продовжує розглядатися в суді.
Президент США Дональд Трамп 14 березня підписав указ, спрямований на скорочення семи федеральних агентств, включаючи Агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується медіакорпорацією Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та іншими засобами інформації.
Читайте також: Що відбувається з Радіо Свобода: пояснюємо
USAGM – незалежне урядове агентство США, яке здійснює трансляцію новин й інформації майже 50 мовами приблизно для 361 мільйона людей на тиждень.
Суд у Сполучених Штатах 25 березня задовольнив запит Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на тимчасовий обмежувальний припис. Це проміжне рішення суду в позові проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM) щодо припинення фінансування RFE/RL, виділеного Конгресом.
Директива про припинення фінансування з’явилася через кілька годин після того, як президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи агентств, включно з USAGM, «у максимальному обсязі, що відповідає чинному законодавству».
Радіо Свобода (RFE/RL) – це приватна, незалежна міжнародна інформаційна організація, чиї програми щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, включаючи Росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, республіки Центральної Азії та Кавказу. Фінансується Конгресом США через Агентство США з глобальних медіа (USAGM).
Форум