Міністерство охорони здоров’я отримало запит від Міноборони та Командування Медичних сил ЗСУ про розбронювання окремих медичних працівників, у яких є потреба. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
За повідомленням, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів робочу зустріч з керівниками департаментів охорони здоров’я обладміністрацій, під час якої, серед іншого, обговорили розбронювання медичних працівників.
У міністерстві зазначають, що фахівці МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я проводять консультації, аби сформувати списки для розбронювання.
Міністр охорони здоров’я уточнив, що були задіяні механізми, коли за квотним принципом необхідна кількість медпрацівників була розділена для кожного регіону, та почалася робота з ОВА та департаментами охорони здоров’я.
«Вони зараз працюють з конкретними закладами щодо медичних спеціальностей. Таких спеціалістів, які будуть підлягати розбронюванню і подальшій мобілізації шляхом укладання контракту на один рік, як це передбачено змінами до законів», – сказав на брифінгу Ляшко, якого цитує агенція «Інтерфакс».
За його словами, таким чином буде забезпечуватися ротація медичних працівників, які будуть призвані до лав Збройних сил.
На початку року уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи. Водночас для забезпечення потреб ЗСУ у медичних працівниках розроблено механізм розбронювання окремих медпрацівників.
У червні минулого року міністрВіктор Ляшко заявляв, що на час воєнного стану медики в Україні є військовозобов’язаними, але процес їхнього бронювання є лише «умовним». Ще тоді він пояснював, що якщо у ЗСУ виникає така необхідність, заброньовані працівники можуть бути «розброньовані».
Форум