Кремль напередодні телефонної розмови російського лідера Володимира Путіна з президентом США Дональдом Трампом намагається представити Заходу і внутрішній російській аудиторії військово сильну Росію, заявляє у своєму звіті американський Інститут вивчення війни.
Аналітики звернули увагу на опубліковані 18 травня уривки нібито «нового» інтерв’ю з Путіним, в якому той стверджував, що Росія має достатньо ресурсів, щоб довести війну в Україні до її «логічного» завершення з «необхідними» результатами для Росії. Ймовірно, ці уривки є неопублікованою раніше частиною інтерв’ю з Путіним для документального фільму «Росія.Кремль.Путін.25 років», оприлюдненого Кремлем 4 травня.
«Рішення Кремля відкласти публікацію цих уривків до 18 травня свідчить про те, що Кремль намагається представити Заходу і внутрішній російській аудиторії сильну, військово переважаючу Росію напередодні телефонної розмови Путіна з Трампом 19 травня. Помічник президента Росії Володимир Мединський нещодавно заявив, що Росія готова воювати, «скільки завгодно», а заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв нещодавно висловив ледь завуальовані ядерні погрози, посилаючись на те, що Медведєв назвав «ультиматумами на переговорах», – йдеться в повідомленні.
В ISW наголосили, що Путін намагається відвернути увагу від військових й економічних проблем Росії за допомогою цієї риторики.
«ISW продовжує вважати, що російські війська зазнають значних втрат на полі бою темпами, які, ймовірно, є неприйнятними в середньостроковій і довгостроковій перспективі, і що Путін неправильно керував економікою Росії, яка страждає від військових витрат, зростання інфляції, значної нестачі робочої сили і скорочення суверенного фонду Росії. Постійне виснаження російських матеріальних й економічних ресурсів, особового складу за нинішніх темпів, ймовірно, поставить Путіна перед складними рішеннями у 2026 чи 2027 роках», – зазначили аналітики.
Минулого тижня президент США Дональд Трамп анонсував, що у понеділок, 19 травня, проведе телефонну розмову з лідером РФ Володимиром Путіним, після чого – з президентом України Володимиром Зеленським.
Трамп зазначив, що з Путіним має намір обговорити «зупинення кровопролиття» і торгівлю. Після цього дзвінка, разом із президентом України вони поговорять із представниками НАТО.
«Сподіваюся, що це буде продуктивний день, буде домовлено про припинення вогню, і ця дуже жорстока війна, війна, якої ніколи не повинно було бути, закінчиться», – заявив Трамп.
16 травня в Стамбулі пройшли прямі мирні переговори між Києвом і Москвою – перші за майже три роки – які не принесли суттєвого прогресу, окрім угоди про обмін полоненими. Українські чиновники звинуватили Росію у висуванні «неприйнятних» вимог.
Форум