«Умиротворювати зло неможливо» – Зеленський у День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Зеленський також заявив, що 9 травня в Росії на параді на Красній площі демонструватимуть різницю між Україною і РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що для того, щоб настала «перемога миру» у війні Росії проти України, потрібно, щоб РФ «радикально змінилася», або змінюватися доведеться світові. Зеленський сказав про це у зверненні до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який відзначають 8 травня.

«Кожен із нас хоче, аби настала тиша, настала перемога миру. Ми боремось за це. І розуміємо, що для цього потрібно. Або Росія має радикально змінитись. Або ж змінюватись доведеться світу. Саме так, як світ зробив це 80 років тому. Коли всім нарешті стало очевидно: умиротворювати зло неможливо. З ним треба боротися. Разом. Боротись рішуче. Силою. Тиском. На полі бою, дипломатичній арені, в економічному просторі, усюди, де це тільки можливо. Щоб дійсно «ніколи знову». Або світу доведеться проводити денацифікацію й демілітаризацію Росії», – сказав президент.

Зеленський також заявив, що 9 травня в Росії на параді на Красній площі демонструватимуть різницю між Україною і РФ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: День перемоги в РФ: 5 речей, на які варто звернути увагу

«Різницю між життям на майдані Незалежності та парадом страху на Красній площі. Колони з танків, коробки вбивць, що марширують, перевдягнута масовка, напівживі обличчя, які звисока прийматимуть цю ходу. Секта під назвою «Можем повторить». Ви повторили. Повторили все те зло. Україна це бачила. Весь світ це побачив. Завтра про звірства нацистів буде говорити організатор братських могил у Бучі. І про блокаду Ленінграда казатимуть ті, саме ті, хто влаштував блокаду Маріуполя. Буде парад цинізму», – зазначив він.

Україна і Росія, між якими триває війна, кардинально – часом діаметрально – розходяться в баченні Другої світової війни і пам’яті про неї. Якщо в Росії щороку на початку травня відбувається те, що опоненти навіть називають «побєдобєсієм», то в Україні акцент робиться на пам’яті про жертв Другої світової і недопущенні повторення трагедії, пережитої людством у середині 20-го століття.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ніколи знову» і «Можем повторить». Україна та Росія по-різному пам’ятають Другу світову війну. Чому?