Росія намагається затягнути мирні переговори, щоб продовжувати просування на полі бою, заявляє американський Інститут вивчення війни (ISW).
«Росія повинна позбавитися звички затягувати переговори і не пропонувати жодних суттєвих поступок Україні, щоб легітимні й добросовісні переговори привели до тривалого і сталого завершення війни проти України», – кажуть аналітики.
В ISW також наголосили, що Росія повинна погодитися з тим, що переговори про припинення вогню повинні передувати переговорам про мирне врегулювання.
Мирні переговори перед встановленням припинення вогню дозволять Росії продовжувати просування в Україні, що Росія, ймовірно, спробує використати в українсько-російських переговорах для отримання подальших поступок, кажуть аналітики.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: у Кремлі заявляють про готовність до ескалації, якщо Київ і Захід не погодяться на капітуляцію України«Сполучені Штати, Україна і Європа неодноразово закликали до встановлення припинення вогню, щоб дозволити продовження дипломатичних переговорів щодо припинення війни Росії в Україні. Росія послідовно відкидає цю послідовність подій, щоб утримувати будь-які переговори про припинення вогню в заручниках для отримання додаткових поступок від України й Заходу», – йдеться в повідомленні.
В Інституті вивчення війни також наголосили, що Росія повинна чітко визнати легітимність президента, уряду і Конституції України, а також суверенітет України, щоб розпочати змістовні й добросовісні переговори.
«Путін й інші кремлівські чиновники неодноразово неправдиво стверджували, що Зеленський є нелегітимним лідером… і що всі українські уряди з 2014 року також є нелегітимними… Росія й Україна не можуть вести змістовні переговори, доки Росія відмовляється визнавати переговорну силу України», – йдеться в повідомленні.
В ISW вважають, що ці російські зусилля спрямовані на створення умов для відмови РФ від будь-яких майбутніх українсько-російських угод у час, який обере Москва.
Аналітики також зазначили, що Росія повинна продемонструвати свою готовність йти на поступки в майбутніх двосторонніх переговорах, «особливо враховуючи, що Кремль, схоже, ставить умови для розширення свого переліку вимог під час мирних переговорів».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трамп заявив, що готовий «відступити» від переговорів між Україною і РФ за відсутності прогресу«Російські чиновники закликали Україну поступитися всією Луганською, Донецькою, Запорізькою і Херсонською областями – навіть тими районами, які російські війська наразі не окупують – перш ніж Росія зможе погодитися на припинення вогню. Повідомляється, що Росія вже почала посилювати свої вимоги, а західні й українські джерела зауважують, що російська делегація погрожувала захопити Харківську і Сумську області… під час переговорів 16 травня у Стамбулі. Ця тактика говорить про те, що Росія висуне додаткові, більш екстремальні територіальні вимоги під час переговорів про припинення війни, якщо Україна погодиться на умови РФ щодо припинення вогню», – йдеться у звіті.
Російський лідер Володимир Путін після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом 19 травня сказав журналістам, що Росія й Україна «мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони». За його словами, «РФ готова працювати з Києвом над меморандумом про майбутній мирний договір».
Телефонна розмова відбулася після того, як російські й українські представники зустрілися в Стамбулі для особистих переговорів. Це була перша зустріч двох сторін із перших тижнів після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Стамбульські зустрічі, які включали окремі розмови з американськими чиновниками, не принесли значного прогресу, але привели до домовленості про обмін 1000 військовополонених. Зобов’язань щодо припинення бойових дій не було, і протягом вихідних Росія завдала по Україні, одного із найбільших обстрілів безпілотниками, за даними української сторони.
Your browser doesn’t support HTML5
«Я не можу відійти»: один із наймасованіших ударів РФ по Київщині
Російські представники у Стамбулі, за повідомленнями, висунули максималістські вимоги до України – закликаючи вивести свої війська з областей, частково окупованих Росією – й інші умови, які були представлені навесні 2022 року. Ці умови відкидають Україна і багато її західних союзників.
З моменту вступу на посаду в січні Трамп зробив припинення війни Росії проти України пріоритетом своєї зовнішньої політики. Ці зусилля були зірвані продовженням наступальних операцій Росії на полі бою і небажанням Москви погодитися на 30-денне припинення вогню, на яке погодився Київ.
Після періоду початкової напруженості з Києвом, розчарування Білого дому перемістилося на Москву, а тон публічних заяв американських чиновників загострився. Трамп припускав, що в Путіна немає справжнього наміру шукати миру, а «просто тягне час».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трамп і Путін поговорили: і що? Наступні переговори можуть бути у Ватикані?