Доступність посилання

У Харкові внаслідок російських дронових ударів пізно ввечері 29 квітня постраждало до 45 людей
У Харкові внаслідок російських дронових ударів пізно ввечері 29 квітня постраждало до 45 людей

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Начальник КМВА скликав Раду оборони Києва і вказав, що «Кличко не в Україні». Мер відповів

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко оголосив 29 квітня про термінове скликання Ради оборони Києва, яка має розглянути «алгоритм дій після того, як ДСНС ліквідувала наслідки прильотів».

Окремо Ткаченко вказав, що засідання відбудеться «невідкладно», «попри те, що співкерівник Віталій Кличко не в Україні».

«Лише напередодні я особисто проводив нараду з головами РДА та відповідальними службами на цю тему. В моменті – ми не маємо розраховувати на когось, якщо місто має ресурси. Мені уривається терпець, що будь-яке планування обмежується лише плануванням. А відповідальні – насправді з префіксом «без», – написав чиновник у телеграмі, не уточнивши, кого конкретно має на увазі.

Ткаченко подякував «волонтерам, які включились в допомогу в Святошинському районі».

Міський голова Києва Віталій Кличко непрямо відреагував на рішення Тимура Ткаченка про скликання Ради оборони столиці без участі мера. Він вказав, що під час Конгресу Європейської народної партії зустрівся з її президентом Манфредом Вебером.

«Також торкнулися питань місцевого самоврядування в Україні, як важливого чинника демократичного суспільства. Наші партнери в розмовах підкреслюють, що Україна, яка бореться за своє європейське майбутнє, не повинна втратити демократичних здобутків», – написав Кличко в телеграмі.

Уночі 24 квітня російські військові провели комбіновану атаку українських міст, застосувавши водночас кілька типів ракет і ударні безпілотники. У Святошинському районі Києва внаслідок того удару загинули 13 людей, ще 87 постраждали.

Viktoriia Project: тіло журналістки Рощиної повернули в Україну з ознаками катувань і без деяких органів

Тіло, яке, за даними експертизи, належить загиблій в російському ув’язненні журналістці Вікторії Рощиній (вона співпрацювала з багатьма виданнями, в тому числі і з Радіо Свобода), має численні сліди катувань та сліди розтину, в ньому також відсутні деякі внутрішні органи.

Про це йдеться в опублікованій 29 квітня статті видання «Українська правда», яка є частиною міжнародного проєкту Viktoriia Project, ініційованого паризькою редакцією Forbidden Stories (редакція продовжує справу журналістів, які загинули, опинилися за ґратами чи зазнали переслідувань через професійну діяльність).

За словами начальника Департаменту війни Офісу генпрокурора Юрія Бєлоусова, на тілі Рощиної виявили численні ознаки катування та жорстокого поводження, зокрема садна та крововиливи на різних частинах тіла, зламане ребро. Також експерти побачили можливі ознаки застосування електроструму.

Слідча група, яка проводить розслідування, підтвердила проєкту «Вікторія», що тіло привезли в Україну з ознаками розтину, який робили на території Росії. Також співрозмовники в силових відомствах розповіли, що деякі внутрішні органи були відсутні – це головний мозок, очні яблука, а також частина трахеї.

Міжнародний експерт-патологоанатом, з яким спілкувалися журналісти, вважає, що відсутність цих органів може свідчити, що росіяни намагалися приховати, що смерть настала внаслідок задушення.

До розслідування долучилися 13 міжнародних медіа, зокрема Forbidden Stories, The Guardian, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, Der Spiegel, ZDF, Paper Trail Media, IStories, France 24, «Українська правда», DerStandart.

Під час обміну 14 лютого 2025 року Україна повернула тіла 757 загиблих захисників. Серед них було і тіло під номером 757 з помітками «невстановлена особа чоловічої статі» і «СПАС».

Під час першого огляду патологоанатоми встановили, що це тіло жінки. Експертиза, яку провели слідчі Офісу генпрокурора, виявила збіг на 99% з ДНК журналістки Вікторії Рощиної.

Абревіатура СПАС означає «суммарное поражение артерий сердца» (з російської – сумарне ураження артерій серця).

Раніше в Офісі генпрокурора повідомили, що через стан тіла і його муміфікацію судово-медична експертиза не змогла встановити причини смерті журналістки Рощиної.

Росіяни вперше затримали Рощину у Бердянську в березні 2022 року, коли вона писала репортажі для ЗМІ (в тому числі і для Радіо Свобода) про життя на тимчасово захоплених територіях. Тоді журналістку відпустили, змусивши записати відеозвернення, що претензій до російських військових вона не має. Рощина повернулася на підконтрольну Україні територію, але в липні 2023 року знову поїхала на окуповані Москвою території.

Вікторія Рощина перестала виходити на зв’язок з рідними 3 серпня 2023 року. За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі і мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Тоді Володимир Рощин розповів, що українська Служба безпеки підтвердила родині, що Вікторію взяли в полон російські сили.

Вікторія Рощина була авторкою серії репортажів для Радіо Свобода, співпрацювала в 2022 році з Радіо Свобода як фрілансерка. Вона також співпрацювала з «Українською правдою», hromadske, «Українським радіо», «UA:Перший» і «Цензор.нет».

«Відрізали ногу в російській колонії»: чи мають право на звільнення тяжкохворі вʼязні?

«У тюремній лікарні у Волгоградській області йому ампутували ногу».

«З цієї ж колонії забирали людину, але вже без двох ніг».

«Українським законодавством не передбачено пом'якшення покарання, особам, які були депортовані, які були закатовані, яких били по дорозі».

Українські правозахисники вимагають спростити процедуру, яка дозволяє тяжкохворим засудженим достроково вийти на волю. Законодавство дає цю можливість навіть тим, хто увʼязнений довічно. Проте у людини має бути одна з хвороб з офіційного переліку, який не оновлювався з 2014 року.

Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» вирішив дізнатися:

  • Чому тяжкохворим засудженим в Україні складно скористатися своїм правом на дострокове звільнення – навіть якщо вони потрапили в окупацію та повернулися на вільну територію?
  • Скільки таких увʼязнених не змогли дочекатися розгляду їхньої справи та померли за ґратами?
  • Та чи планують урядовці реформувати систему?

Правозахисники звернули увагу на історію українського вʼязня з Херсонщини Федіра Марущенка. Чоловік 6 років перебуває за ґратами.

Далі читайте тут

Мелоні: триденне перемир’я Путіна – річ «явно недостатня»

Україна готова до безумовного припинення вогню, натомість Росія виступає з «явно недостатніми» пропозиціями щодо триденного перемир’я, заявила прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні в оприлюдненому 29 квітня інтерв’ю виданню Corriere de la Serra.

«Зараз ми підтримуємо зусилля (президента США Дональда) Трампа і раді, що (президент України Володимир) Зеленський заявив, що він відкритий для безумовного припинення вогню, показуючи, що Україна також хоче миру. Тепер саме Росія має довести те саме. Тому що оголошене Путіним триденне перемир’я на річницю перемоги в Другій світовій війні – це інша річ, і явно недостатня. А мир має бути справедливим і тривалим. А це означає, перш за все, надійні гарантії безпеки. Італія вже давно зробила свою пропозицію: нам потрібне рішення, натхненне статтею 5 Вашингтонського договору, навіть поза Договором НАТО», – сказала голова італійського уряду.

У Кремлі вдень 28 квітня заявили, що президент Росії Володимир Путін оголосив перемир’я у «дні 80-річчя Перемоги» – 8, 9 та 10 травня.

Зеленський, коментуючи цю пропозицію РФ, нагадав, що Україна підтримує ідею США щодо припинення вогню, а також пропонувала 30-денну паузу, і назвав заяву Путіна «черговою спробою маніпуляцій»: «Немає причин чекати 8 травня. І вогонь має бути припинений не на кілька днів, щоб потім знову вбивати. Негайне, повне та безумовне припинення вогню і щонайменше на 30 днів, щоб було гарантовано та надійно, – це те, що може дати основу реальній дипломатії».

Після оголошення РФ перемир’я на кілька днів у травні в Білому домі заявили, що президент США Дональд Трамп хоче бачити «постійне припинення вогню». Про це сказала речниця Білого дому Керолайн Левітт на брифінгу 28 квітня.

100 днів Трампа: гучні обіцянки і шалений темп

Після повернення Дональда Трампа на посаду президента США він активно докладав зусиль, щоб показати американцям: його адміністрація невпинно виконує обіцянки. З огляду на те, що Конгрес контролюють республіканці, Трамп отримав свободу дій на реформу федерального уряду та радикальні зміни у зовнішній політиці.

У вівторок 29 квітня минає 100 днів перебування Дональда Трампа на посаді 47-го президента США. Безперечно, що його вплив відчутний усюди Але от якими будуть довгострокові наслідки кроків Трампа і його адміністрації, поки що, залишається неясним.

Більше про це в аналізі агенції Associated Press.

Деякі з указів Трампа є лише заявами про наміри або підготовкою до того, що ще не реалізовано. Наприклад, у перший день він оголосив надзвичайний стан в енергетичній сфері, щоб стимулювати виробництво. Але обіцяного результату він очікує лише наступного року, коли закликав виборців розраховувати на значне зниження рахунків за комунальні послуги.

Інколи цілі Трампа суперечать одна одній. Він пообіцяв як зниження вартості життя, так і введення мит на імпортні товари, що, найімовірніше, призведе до зростання цін.

Інші питання залишаються без руху.

Які обіцянки виконав Трамп, а які ні - читайте далі тут

Путіну має бути зрозуміло: ми стоятимемо на боці України – майбутній очільник МЗС Німеччини

Майбутній міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль заявив, що має намір продовжити політику, спрямовану на підтримку України.

«Я думаю, всім, особливо Володимиру Путіну, має бути зрозуміло: ми стоятимемо на боці України. Ми підтримуватимемо Україну і пропонуватимемо їй можливість бути на рівних із Росією», – сказав Вадефуль в інтерв’ю Deutsche Welle.

Уряд Німеччини також планує налагодити діалог з адміністрацією президента США Дональда Трампа, щоб донести до неї свою позицію щодо підтримки Києва.

28 квітня стало відомо, що пост міністра закордонних справ Німеччини обійме депутат бундестагу від консервативної партії Християнсько-демократичний союз Йоганн Вадефуль.

Щорічний звіт Amnesty International: РФ чинить воєнні злочини проти України

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в щорічному звіті вказала, що Росія під час агресивної війни проти України чинить воєнні злочини.

«Зросли жертви серед цивільного населення, включно з дітьми та людьми похилого віку, оскільки російські війська застосували заборонену зброю, виводили з ладу критично важливу цивільну інфраструктуру та, згідно з наявними даними, навмисно цілили по мирних жителях. На окупованих Росією територіях тривали репресії через неросійську ідентичність, відбувалися страти, катування та інше жорстоке поводження з цивільними ув’язненими та військовополоненими», – ідеться в документі.

Правозахисники вказують, що втрати серед цивільного населення були вищими, ніж у 2023 році, і часто відбувалися далеко від лінії активних бойових дій, оскільки Росія продовжувала обстрілювати населені пункти ракетами та безпілотниками.

«Ці атаки включали атаку на Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» у столиці, Києві, яка була серйозно пошкоджена після удару крилатою ракетою 8 липня – очевидний воєнний злочин. Діти з усієї України в цей час проходили медичні процедури, такі як хіміотерапія та реконструктивна хірургія. Двоє людей загинули, понад 100 були поранені, в тому числі діти. Як і інші численні атаки 2024 року, удар по «Охматдиту» був частиною ширшої координованої російської атаки; того ж дня було вбито щонайменше 43 мирних жителі в Києві, Дніпрі та Кривому Розі», – написали автори звіту.

Франція ініціювала «важливе засідання» Радбезу ООН щодо агресії РФ проти України – Сибіга

Франція ініціювала «важливе засідання» Ради безпеки ООН щодо російської агресії проти України, заявив український міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Він висловив вдячність французькому колезі Жану-Ноелю Барро за організацію цього засідання та тверду солідарність з Україною.

«Україна віддана мирним зусиллям. Ми погодилися з пропозицією США про повне припинення вогню 49 днів тому, а Росія – ні. Це чітке свідчення, хто зацікавлений у мирі, а хто бажає продовжувати війну», – наголосив міністр.

Глава МЗС закликав членів Радбезу висловити свою рішучу підтримку крокам України до миру, чітко засудити ескалацію терору Росії проти цивільних людей і зайняти принципову позицію щодо необхідності посилення тиску на Москву.

Президент України Володимир Зеленський обговорив «подальші мирні зусилля» на зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном у Римі 26 квітня.

У Кремлі заявили, що первинним є початок прямих переговорів із Україною, а не легітимність Зеленського

У Кремлі заявили, що важливим є початок прямих переговорів із Україною.

«Питання юридичного характеру, пов’язані з легітимністю, є, але в цьому випадку інтереси виходу на процес мирного врегулювання понад усе, і первинно – розпочати цей переговорний процес», – сказав речник президента РФ Дмитро Пєсков (цитата за агенцією «Інтерфакс»), відповідаючи на запитання про те, з ким можна вести прямі переговори в Україні з урахуванням того, що Москва ставить під сумнів легітимність президента України Володимира Зеленського.

Усі інші питання, зазначив Пєсков, є «вторинними».

Росія стала порушувати питання про легітимність шостого президента України незадовго до формального завершення його терміну повноважень у 2024 році. Українська влада вказує, що повноваження Володимира Зеленського тривають, оскільки за умов воєнного стану немає можливості організувати вибори.

Президент США Дональд Трамп 25 квітня закликав Україну і Росію зустрітися для переговорів на високому рівні для укладення угоди про припинення війни між ними після того, як посланець Білого дому Стів Віткофф зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним у Москві.

Трамп вважає, що рятує Україну, нагадав про Javelins

Президент США Дональд Трамп заявив, що рятує Україну, а протитанкові ракетні комплекси Javelin, які він надав під час свого першого президентства, за його словами, запобігли успіху РФ у наступі на Київ. Про це він сказав в інтерв’ю The Atlantic.

Журналіст зазначив, що протягом 100 років американські президенти «внутрішньо співчували меншим націям і народам, яких Росія цькувала чи гнобила», і припустив, що у Трампа такого співчуття немає.

«Думаю, що маю (співчуття - ред). Я думаю, що я рятую цю націю. Я думаю, що ця нація буде розчавлена дуже скоро. Це велика військова машина. Погляньмо правді в очі», – сказав він.

Трамп знову нагадав, що він надав Україні «величезну кількість» Javelins.

«І вони знищили всі ці танки, коли ті загрузли в багнюці. Знаєте, це був великий момент, тому що, якби ці танки увійшли, вони були б за 71 милю від Києва, і вони збиралися захопити Київ. Це був кінець війни, вона б закінчилася за один день», – зазначив він.

КМВА: вночі Київ атакували 11 дронів, число постраждалих зросло

У Києві через російську атаку постраждали три людини, повідомила в телеграмі Київська міська військова адміністрація.

Раніше було відомо про одну постраждалу.

«Унаслідок падіння уламків одного зі збитих дронів зафіксоване займання на території бази відпочинку в Деснянському районі. Є руйнування, пошкодження будівель та автомобілів. На місці продовжують працювати рятувальники. Троє людей звернулися по медичну допомогу — на місці, без госпіталізації», – йдеться у повідомленні.

За даними КМВА, за минулу добу повітряна тривога у столиці оголошувалась тричі – через загрозу застосування балістики та через загрозу атаки ударних БпЛА. В околицях Києва та в повітряному просторі столиці було зафіксовано 11 російських БпЛА – сили ППО знищили дев’ять, два дрони були радіолокаційно втрачені.

Ураження обʼєктів критичної інфраструктури не допущено.

Читайте також – ДСНС: на Дніпропетровщині російський дрон влучив у житловий будинок – загинула дитина

За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська в ніч на 29 квітня атакували Україну 100 ударними БпЛА та безпілотниками-імітаторами.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

СБУ затримала посадовицю однієї із міськрад на Миколаївщині. Її підозрюють у держзраді

Служби безпеки України заявила про затримання на Миколаївщині 57-річної працівниці одного з управлінь Первомайської міськради, яка, за даними спецслужби, виявилася агенткою РФ.

Як повідомила пресслужба відомства, жінку затримали, коли вона була на нараді зі своїм керівництвом та колегами.

За матеріалами справи, посадовиця намагалася виявити «нові» локації підрозділів ЗСУ, куди вони перемістилися зі своїх стандартних пунктів базування після початку повномасштабної війни, також фіксувала маршрути руху, кількість та найменування військової техніки Сил оборони, що прямує до передової.

ДСНС: у Нікополі війська РФ атакували рятувальників

У Нікополі на Дніпропетровщині російські війська атакували рятувальників під час ліквідації займання, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.

За повідомленням, внаслідок російського обстрілу у житловому будинку виникла пожежа, під час її ліквідації війська РФ повторно атакували надзвичайників – пошкоджень зазнав пожежно-рятувальний автомобіль.

«Згодом ворог цинічно ще раз вдарив по рятувальниках: понівечено ще один пожежно-рятувальний автомобіль. На щастя, серед особового складу постраждалих немає», – йдеться у повідомленні.

Війська РФ вночі атакували Україну 100 БпЛА – Повітряні сили ЗСУ

Російські війська в ніч на 29 квітня атакували 100 ударними БпЛА та безпілотниками-імітаторами, повідомляє пресслужба Повітряних сил ЗСУ.

Ці безпілотники противник запускав із районів: Курськ, Міллерово, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ – РФ, Чауда – Крим.

Внаслідок російської атаки постраждали Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина та Київщина.

За даними ЗСУ, станом на 08:30 підтверджено збиття 37 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни. Ще 47 російських безпілотників-імітаторів були локаційно втрачені (без негативних наслідків).

«Не можемо зазнати невдачі»: інтервʼю з єврокомісаркою Мартою Кос про Україну і розширення ЄС

Єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос в ексклюзивному інтервʼю Радіо Свобода розповіла про те,

  • яким чином мирна угода з Росією може вплинути на членство України в ЄС,
  • як збираються обходити угорське вето,
  • чи дозволять Молдові випередити Україну на шляху до членства,
  • чи допускають в ЄС заявку на членство від Вірменії,
  • що робитимуть з Грузією та Західними Балканами,
  • і чому до ЄС хоче навіть Ісландія.

Читайте про це тут



ДСНС: на Дніпропетровщині російський дрон влучив у житловий будинок – загинула дитина

На Дніпропетровщині російський дрон влучив у житловий будинок – загинула дитина, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«У Самарівському районі ворожий БпЛА влучив у житловий будинок. Під завалами опинились діти. Місцеві мешканці самостійно витягли одну дитину, проте дівчинка 2012 року народження, на жаль, померла дорогою до лікарні», – йдеться у повідомленні.

За даними ДСНС, ще одну дівчинку 2019 року народження врятували рятувальники.

Також у Синельниківському районі внаслідок удару по підприємству сталася пожежа. Попередньо, загиблих та постраждалих немає.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб ЗСУ: втрати армії Росії у війні перевищили 950 тисяч осіб

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 950 860 своїх військових, зокрема 1060 осіб – за останню добу – такі дані станом на ранок 29 квітня наводить Генштаб ЗСУ.

Також, за даними українського командування, Москва втратила таку військову техніку:

  • танків – 10 728 (+5 одиниці за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 22 352 (+14)
  • артилерійських систем – 27 080 (+42)
  • РСЗВ – 1 373
  • засобів ППО – 1 146 (+1)
  • літаків – 370
  • гелікоптерів – 335
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 34 177 (+94)
  • крилатих ракет – 3 196
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 46 432 (+140)
  • спеціальної техніки – 3 860

Десятки танків Abrams, які Австралія пообіцяла Україні минулого року, будуть відправлені – АВС

Австралія протягом останніх тижнів отримала перші зі своїх 75 нових танків M1A2, які зрештою замінять армійський парк із 59 старих машин M1A1, що ніколи не використовувалися в бойових діях і які планували віддати Україні.

Як пише АВС, передача Австралією своїх застарілих танків Abrams «третій країні» вимагала дозволу від США відповідно до їхніх Міжнародних правил торгівлі зброєю (ITAR), незважаючи на те, що Вашингтон минулого року відправив 31 власний танк M1A1 до України.

Оскільки закінчується термін служби австралійських M1A1, невелика їх кількість потребуватиме ремонтних робіт перед доставкою до Європи або ж їх можна буде просто швидко відправити до України та використати як запасні частини чи для інших цілей.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко привітав передачу танків Abrams, назвавши цей крок «значним внеском».

Десятки австралійських танків Abrams, які незабаром будуть замінені, будуть відправлені в Україну в рамках пакету військової підтримки на суму 245 мільйонів доларів. Це відбудеться більш ніж через рік після того, як Київ вперше висловив зацікавленість у застарілому парку M1A1, і через кілька місяців після того, як Австралія відхилила прохання про передачу своїх гелікоптерів Taipan.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну влада Австралії засудила дії російської влади та запровадила санкції проти РФ. Обмеження стосуються сотень російських громадян та компаній.

У ISW проаналізували, чому Путін знову оголосив перемир’я на 8-10 травня

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували оголошене РФ чергове одностороннє припинення вогню в Україні на 8-10 травня.

Як зазначається в звіті ISW, Кремль готується прийняти значну кількість іноземних високопосадовців, зокрема з країн колишнього Радянського Союзу, Латинської Америки, Азії та Африки, на святкуванні Дня Перемоги в Росії, і Путін, ймовірно, прагне уникнути незручностей через українські удари під час цих святкувань.

Аналітики раніше зазначали, що припинення ударів по енергетичній інфраструктурі та Великоднє перемир’я підкреслили необхідність того, щоб деталі будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню або мирної угоди були загальнодоступними, офіційно узгодженими заздалегідь усіма сторонами та включали надійні механізми моніторингу.

«Запропоноване Путіним припинення вогню на День Перемоги не передбачає жодних додаткових механізмів моніторингу, і російські джерела, ймовірно, використають відсутність таких механізмів для того, щоб знову наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення режиму припинення вогню з боку України», – йдеться у звіті.

У ISW зазначають, що російські офіційні особи, схоже, не зацікавленіу створенні дієвих механізмів моніторингу або загальної громадської основи для цих перемир'їв, ймовірно, тому, що Росії вигідно використовувати розпливчасті і нечіткі умови перемир’я проти України на свою користь.

Як вважають в Інституті вивчення війни, Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні він, схоже, кон’юнктурно оголошує про припинення вогню під час великих релігійних і військових свят, щоб змусити Україну погодитися на перемир’я або ризикнути виглядати непоступливою перед Заходом.

Читайте також: Після оголошення РФ нового перемир’я у Білому домі заявили, що Трамп хоче бачити «постійне припинення вогню»

Одностороннє оголошення перемир’я також дозволяє Путіну відволікти увагу від його відмови від американо-української пропозиції про 30-денне загальне припинення вогню в березні 2025 року і підтримувати ілюзію, що він зацікавлений у мирних переговорах, зберігаючи при цьому повний контроль над умовами і термінами будь-яких угод про припинення вогню.

Також аналітики припускають, що Путін, ймовірно, розглядає перемир’я на День Перемоги як можливість для російських військ відпочити перед майбутніми бойовими діями на фронті в Україні, а також як спосіб гарантувати, що Україна не завдасть жодних значних ударів з великої дальності по Росії під час святкування Дня Перемоги.

Путін, ймовірно, не розглядає перемир’я на День Перемоги як серйозний крок на шляху до тривалого миру в Україні, додають в ISW.

Читайте також: «Навіщо чекати до 8 травня?» – у МЗС відреагували на заяву РФ про перемир’я

28 квітня у Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін оголосив перемир’я у «дні 80-річчя Перемоги» – 8-10 травня. При цьому Москва заявила про свою готовність до мирних переговорів «без попередніх умов, спрямованих на усунення першопричин української кризи, конструктивну взаємодію з міжнародними партнерами».

Але міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров каже, що умовою мирного врегулювання є міжнародне визнання Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей російськими.

19 квітня Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». Однак Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні.

У Києві через атаку РФ згоріла база відпочинку, постраждала людина – Кличко

У Києві через російську атаку згоріла база відпочинку, постраждала людина, повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Внаслідок падіння уламків у Деснянському районі згоріла триповерхова будівля бази відпочинку. Постраждала наразі одна жінка, якій медики надали допомогу на місці», – написав він у телеграмі.

У Києві близько 1:00 ночі оголосили повітряну тривогу, яка тривала до 03:00.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG