Щороку у другий четвер травня вже майже два десятиліття поспіль українці у всьому світі одягають вишиті сорочки та відзначають День вишиванки. Цього року, попри холодну погоду, кияни не зраджують святу. Кореспондент Радіо Свобода зробив світлини людей у народному одязі на вулицях столиці та розпитав, що для них означає вишита сорочка та історію їхнього народного вбрання. Більше – дивіться у фоторепортажі.
«Це демонстрація того, що я українець». День вишиванки у Києві (фоторепортаж)

На фото Марія і Тарас, пара нині розписалася. «Сьогодні міжнародний День сімʼї і День вишиванки. Тому ми вирішили вдягнути вишиванки і створити сімʼю»

На цьому фото Тетяна на одній із вулиць Києва. Про свою вишиту сорочку дівчина розповіла, що «Це сучасна стилізація української вишиванки. Це українські дизайнери. Всім раджу. Це надзвичайно красиво і з сенсами»

Вадим розповів кореспондентам Радіо Свобода, що носить вишиванки із дитинства і вона для нього є оберегом: «У нашій сімʼї ця традиція є до сих пір. У всіх моїх дітей є вишиванки. Ми всі щиро, всією родиною святкуємо День вишиванки»

На цій світлині Анатолій у вишитій сорочці, яку йому подарувала його бабуся.
«У цій вишиванці елементи захисту та візерунки, які закладала сюди бабуся. Бабуся із Черкащини і цій вишиванці є орнаменти з цього регіону. Я військовий і можу їздити за кордон. І коли я виїжджаю за кордон є дні, коли я обов’язково вдягаю вишиванку. Щоб ідентифікувати себе»

Олександр розповів, що для нього вишита сорочка «це демонстрація того, що я українець. Це про ідентичність»

Катерина вважає, що вишиванка «це чудовий повсякденний одяг, який прикрашає і дає позитивні емоції»

Олена розповіла, що виросла в невеликому селі на Харківщині і смак до вишиванок у неї прищеплений із дитинства. «Але так вийшло, що на даному етапі наш будинок було знищено. Знищено все, що було всередині. Уже тут в Києві, коли прийшли в себе, вирішили, що знову час. Вишиванка – наш генетичний код»

Еля і Роман кажуть: «У кожного вдома є вишиванка. І хотілось би частіше її одягати»

«Це символ України. Підтримую все українське», – сказала Тетяна кореспонденту Радіо Свобода

Скульптурну композицію «Діти, що пускають кораблики» або «Діти – засновники Києва» біля Річкового вокзалу на Поштовій площі, також переодягнули до Дня вишиванки

Дівчинка із колосками біля Музею Голодомору у вишитій сорочці.
«Цією символічною акцією ми нагадуємо про те, що попри Голодомор, депортації, репресії ми вижили і зберегли свою ідентичність. І саме вишиті сорочки наших бабусь і прабабусь, обміняні на пригорщу зерна, колись врятували не одне життя», – повідомили у музеї

Співробітники Київського бюро Радіо Свобода вітають усіх із Днем вишиванки!
Форум