Західні видання відреагували на перші укази та заяви 47-го президента США Дональда Трампа після інавгурації 20 січня, особливо щодо його планів виходу з Паризької кліматичної угоди та територіальних претензій.
The Guardian назвав повернення Трампа історичним моментом, але в негативному сенсі: «Коли буде написано некролог планети Земля, в ньому, можливо, буде виділено особливе місце подіям 20 січня 2025 року... Руйнівник людства, який залишив слід хаосу та розбрату за свої перші чотири роки, повернувся з подвоєною силою», – написала газета.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: CША: Трамп знову оголосив про вихід країни з Паризької кліматичної угодиНімецький Der Spiegel закликав Європу «згадати про свою силу» і кинути виклик Трампу. Видання наголошує, що міжнародний порядок і міжнародне право більше не мають значення для нового президента США, який «безжально відстоює інтереси Сполучених Штатів». «Поява Трампа принаймні вносить ясність: ми, європейці, повинні нарешті навчитися забезпечувати власну безпеку», – пише Der Spiegel.
Французька Le Figaro відзначає парадоксальність ситуації – Трамп позиціонує себе як «миротворця та об’єднувача», при цьому оголошуючи про територіальні претензії та надзвичайний стан на кордоні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У своїй промові Трамп не згадав про Україну, але сказав, що буде «миротворцем»А ще в 2017 році він із задоволенням описував «американську бійню». Газета Le Figaro іронізує над «всесвітом MAGA», де «сила слів іноді перевершує силу дій».
Financial Times звертає увагу на безпрецедентність заяв Трампа щодо територіальних претензій: «Звучало дуже схоже на оголошення війни – вперше в історії інавгураційних промов США». Видання також відзначає різкий контраст між Трампом та його попередниками, що «швидше сигналізував про зміну режиму, ніж про звичайну передачу влади».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Є і залишатиметься панамським»: президент Панами про наміри Трампа «забрати канал»Washington Post пише про безпрецедентну кількість указів, підписаних Трампом у перший день – це перевищує все, що було зроблено попередніми президентами. «Це свідчить про роботу, яка була проведена до і після його обрання, щоб перетворити обіцянки на дії», – зазначає видання. За оцінкою видання, новий президент США хоче швидко почати, щоб показати, що цей термін буде іншим, хоча «попереду нас чекають труднощі, пов’язані як зі змістом перших указів, так і з питаннями, які ними не вирішити».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Я діятиму з історичною швидкістю і силою» – Трамп на мітингу перед інавгурацієюПроте, як зазначила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв'ю Der Spiegel, треба «не перестрибувати через кожну палицю», а дивитися, чому Трамп щось говорить, і звертати увагу на те, які інтереси за цим стоять. Якщо Китай інвестує в порти та інфраструктуру по всьому світу, з цим потрібно розібратися. Довгий час Європа просто спостерігала, і це було помилкою, вважає Бербок.
20 січня Дональд Трамп офіційно став 47-м президентом Сполучених Штатів. Урочиста церемонія інавгурації відбулася опівдні в ротонді Капітолія.
Рідні, союзники та опоненти. Хто прийшов на інавгурацію Трампа і як це було (фотогалерея)
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Центр протидії дезінформації: указ Трампа про припинення міжнародної допомоги не стосується України ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Переговори з командою Трампа можуть відбутися в лютому – Арахамія ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дональд Трамп – 47-й президент США: інавгурація, укази, реакції