Інформацію про важливі події та вибрані ексклюзивні матеріали Радіо Свобода за тиждень, що минув, пропонуємо вашій увазі у цьому стислому огляді.
Чи є ознаки прогресу? Чим завершилися переговори між Україною та Росією?
Представники України під час переговорів із делегацією Росії. Стамбул, 16 травня 2025 року
Перші прямі мирні переговори між Росією та Україною за понад три роки завершилися швидко та без жодних ознак прогресу, окрім угоди про обмін полоненими. Українські чиновники звинуватили Росію у висуванні «неприйнятних» вимог.
Зустріч у Стамбулі завершилася приблизно через півтори години після її початку.
«У нас був реальний шанс зробити важливі кроки до припинення цієї війни. Якби тільки Путін не боявся приїхати до Туреччини», – сказав президент України Володимир Зеленський.
Отож, які головні висновки зустрічі у Стамбулі? Про це тут
Сибіга назвав «єдиний реальний показник» готовності Росії припинити війну
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга
Згода на повне, безумовне і тривале припинення вогню – «єдиний реальний показник» готовності Росії припинити війну, зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. За його словами, світ не може дозволити Росії використати зустріч в Стамбулі як виправдання для продовження агресії.
«Має бути більше кроків, ніж 17-й санкційний пакет ЄС, за який ми вдячні. Price cap на нафту, ембарго на російські енергоносії в Європі, тіньовий флот, повні секторальні санкції проти всього банківського сектору та центробанку, а також інші кроки Європи, США та інших партнерів», – вважає міністр.
При цьому Сибіга наголосив, що економічний тиск має йти пліч-о-пліч із кроками щодо зміцнення України: додатковими пакетами стримування, ППО, інвестиціями в ОПК. Детальніше за лінком
Лазери, міни та безпілотники: що українські зброярі привезли на оборонний форум до Брюсселя
Нові українські безпілотники-ракети «Пекло» на виставці до Дня Збройних сил України. Київ, 6 грудня 2024 року
У столиці Євросоюзу і НАТО 12 травня відбувся другий оборонний форум Україна-ЄС, який зібрав пів тисячі учасників: понад 30 українських компаній та асоціацій, сотню європейських, та низку чиновників з оборонної індустрії.
Другий оборонний форум в Брюсселі, як і перший, відбувся без вільного доступу для журналістів: не можна дізнатися перелік компаній-учасників, і навіть панельні дискусії, які відкриті для пів тисячі учасників, – закриті для преси.
Україна традиційно на таких форумах шукає нових інвесторів. Радіо Свобода поспілкувалось з кількома українськими виробниками та розповідає, що вони демонстрували потенційним європейським партнерам. Читайте про це тут
«Ми їм таких чудес наробили». Як 47-а бригада ЗСУ обороняє Сумщину на кордоні з РФ
Протитанкова лінія оборони на межі Сумщини і Курської області Росії
У Сумській області, що межує з Курською і Бєлгородською областями РФ, – тривають активні бойові дії. Російські війська регулярно обстрілюють населені пункти Сумщини з артилерії, атакують дронами і скидають авіабомби. Від найбільших руйнувань потерпає прикордоння – більшість тамтешніх місцевих жителів покинули свої домівки.
На деяких ділянках російські військові хочуть перейти кордон і зайти на територію України, на інших – українські військові переходять кордон і заходять на територію Росії, зокрема в Бєлгородську область РФ.
Бойові дії на цій ділянці веде 47-а окрема механізована бригада ЗСУ. На позиціях із бійцями поспілкувалися журналісти телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки». Читайте і дивіться за лінком
Мова і «русский мир». Що не так із обранням мовного омбудсмена України?
Під час акції біля будівлі Верховної Ради. Київ, 16 липня 2020 року
8 липня цього року завершується термін перебування на посаді урядового уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня. Його кандидатури немає у списку претендентів на наступні 5 років. Але трьома владними інституціями подані кандидатури, які не мають досвіду правозахисної діяльності.
Вже чимало українських політиків, активістів висловили занепокоєння тим, що Офіс президента втручається у питання обрання мовного омбудсмена і називають це небезпечною тенденцією ‒ особливо у час війни.
Кандидат на посаду мовного омбудсмена має відповідати двом вимогам: наявність досвіду правозахисної діяльності або захисту державної мови і володіння англійською мовою.
Сам Кремінь заявляє, що готовий продовжити виконання обов’язків уповноваженого із захисту державної мови попри те, що його кандидатура офіційно не подана на повторний термін. Більше про це тут
Саботаж, підпали, отруєння. Що дізналися розслідувачі про роботу агентів ГРУ та ФСБ у Європі
Розслідувачі, які викривають підривну діяльність Росії в країнах Європи, прокоментували вирок суду у Великій Британії учасникам шпигунсько-диверсійної групи.
Серед іншого, члени цієї групи планували фізичне знищення журналістів-розслідувачів Христо Грозєва і Романа Доброхотова.
То які подробиці стали відомі? Кого наймають ГРУ Росії для підривної діяльності у ЄС? Які завдання їм ставлять? Про це тут
Публікації, які також можуть вас зацікавити:
- Зеленський зустрівся з папою Римським Левом XIV і подякував за підтримку України
- У Раді Європи підтримали створення спецтрибуналу щодо війни в Україні
- ICAO визнала РФ відповідальною за катастрофу малайзійського «Боїнга» рейсу MH17
- Посли ЄС схвалили 17-й пакет санкцій проти РФ
- Келлог назвав перший пункт мирного плану США щодо України
- Розвідка Британії оприлюднила супутникові фото наслідків вибухів боєприпасів у Володимирській області РФ
- У ГУР представили новітні морські дрони, «здатні нищити ворожі кораблі й літаки»
- У Генштабі ЗСУ назвали втрати Росії на Курському напрямку
- «695 форм тортур, 186 місць утримання»: розслідувачі дізналися, де катують українських полонених
- «Сучасна Росія продовжує сталінську політику» – МЗС у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Радіо Свобода Weekly – важливі новини й ексклюзиви нашого сайту в одному листі щопонеділка. Підписатись на розсилку можна тут