З російського полону звільнили 277 українських військових, повідомили 19 квітня президент Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
«Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону. Воїни Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину», – повідомив президент.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загиблі, поранені та зниклі безвісти. Як діють патронатні служби при бойових бригадах?Він подякував всім причетним до обміну, особливо Обʼєднаним Арабським Еміратам за посередництво.
Як уточнює Координаційний штаб, 246 військових звільнили в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. Серед звільнених – військові з гарнізону Маріуполя, нацгвардійці, військові моряки, воїни територіальної оборони, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем.
«Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження. Своїх рідних побачить сьогодні жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в неволі з травня 2022 року. До рядового та сержантського складу належать 268 звільнених, повернуто також дев’ятьох офіцерів», – додає штаб.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прокуратура РФ анонсувала суд над полоненим австралійцем. Раніше були дані про його загибельВідомство додає, що звільнені військові отримають необхідну медичну допомогу. Вони також отримають виплати грошового забезпечення за весь час перебування в полоні та одноразову матеріальну допомогу.
Цей обмін став четвертим у 2025 році та 63-м від початку повномасштабного вторгнення.
Загалом, за даними влади, від початку повномасштабної війни з російського полону вдалося звільнити вже 4 552 людини – як військових, так і цивільних. Поза обмінами додатково звільнили 529 людей.
Днями медіа повідомили, що Росія та Україна планують провести новий обмін полоненими, в ході яких обміняють близько 500 російських і українських полонених і 46 поранених військових.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Заручники Росії: як звільнити військових та цивільних із російського полону (оновлено)