Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська в інтерв’ю німецькому виданню Bild попросила канцлера Німеччини Анґелу Меркель зателефонувати білоруському президентові Олександру Лукашенку.
За її словами, єдине, чого хочуть прихильники змін, – це чесні вибори.
«Пані Меркель, зв’яжіться з Лукашенком. Скажіть йому, що ми не хочемо війни. Все, чого ми хочемо, – це чесних виборів. Ми ситі по горло тим, що нами керує цей диктатор. Ми втомилися», – заявила Тихановська.
Кандидатка зізналася виданню, що страх – її «постійний супутник». «Так, я боюся. Я бачу, що він готовий зробити, щоб залишитися при владі. Я боюся, коли виходжу на вулицю, коли я на подіумі», – сказала Тихановська.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мітинги опозиційної кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської збирають тисячі людей
За її словами, незважаючи на страх, вона мріє змінити ситуацію в Білорусі: «Тому що я мрію про країну, в якій люди не бояться мати власну думку. Тепер це просто небезпечно. Я хочу змінити це».
Тихановська також поділилася тим, що її 10-річний син дізнався про арешт свого батька, популярного в Білорусі блогера Сергія Тихановського. Раніше Світлана говорила дітям, що батько у відрядженні. «Тепер він подзвонив мені і сказав: «Мама, я боюся за тебе». Це знову зміцнило мене: я не хочу жити в країні, де моє рішення висуватися наражає моїх дітей на небезпеку», – зазначила Тихановська.
Світлані Тихановській – 37 років. До 2020 року вона не займалася політикою. Політикою займався її чоловік – популярний у Білорусі блогер Сергій Тихановський. Його заарештували за звинуваченням в організації масових заворушень і погрозах голові ЦВК Білорусі Лідії Єрмошиній – йому загрожує кілька років в’язниці.
Your browser doesn’t support HTML5
«Якщо не зупинитеся – вас посадять, а дітей заберуть у дитбудинок». Світлана Тихановська про те, що означає йти на вибори проти Лукашенка – відео-інтерв’ю
Сергій Тихановський хотів висуватися на президентську посаду, але був заарештований. І тоді Світлана Тихановська вирішила стати кандидатом замість чоловіка: її зареєстрували.
Навколо неї об’єдналися і штаби двох інших не допущених до виборів опонентів чинного президента – Віктора Бабарика і Валерія Цепкала.
Вибори президента Білорусі пройдуть 9 серпня. 4-8 серпня в країні відбувається дострокове голосування – об’єднаний штаб закликає своїх прихильників не брати участь у ньому.
Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів
- Шості вибори в історії незалежної Білорусі
- Відбудуться 9 серпня 2020 року;
- ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
- 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
- Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
- З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
- Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
- Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).