Рубіо обговорив із головою МЗС Франції «припинення кровопролиття в Україні»

Ілюстраційне фото. Попередня зустріч Жана-Ноеля Барро (ліворуч), Марко Рубіо (праворуч) і голови МЗС Великої Британії Девіда Леммі у Парижі, 17 квітня 2025 року

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо провів зустріч із міністром закордонних справ Жаном-Ноелем Барро – про це сторони повідомили увечері 1 травня.

За повідомленням речниці Держдепартаменту Теммі Брюс, зустріч була присвячена «поступу на шляху до миру в Україні».

«Державний секретар чітко дав зрозуміти, що президент Трамп зосереджений на припиненні безглуздого кровопролиття в Україні, та підтвердив зобов’язання США тісно співпрацювати з Францією та іншими європейськими партнерами для забезпечення тривалого миру», – йдеться в повідомленні.

Держдеп додає, що Рубін високо оцінив лідерство Франції у «залученні європейської та української підтримки для сталої угоди». Водночас, за його словами, Європа повинна залучити реальні ресурси та політичну волю, щоб покласти край війні.

Читайте також: США переконують Україну, що територіальні поступки неминучі. Чи це так?

Також, за заявою, зустріч стосувалася звільнення заручників у Газі та запобіганню отриманню Іраном ядерної зброї.

Сам Рубіо заявив, що зустрівся з Барро для наближення до мети президента Дональда Трампа щодо припинення «кровопролиття в Україні» та забезпечення справедливого миру.

«Ми погодилися, що Європа повинна більше інвестувати у власну оборону, а американська промисловість не повинна залишатися осторонь у переозброєнні Європи», – додав він.

Барро раніше повідомив про зустріч, вказавши на «довгу історію спільної відданості» Франції та США свободі, процвітанню та миру.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що тривають консультації української строни з партнерами щодо визначення місця, формату і змістовного наповнення наступного раунду переговорів зі США за участі країн Європи.

Читайте також: Який план Європи щодо мирних переговорів між Україною та Росією?

Державний секретар США Марко Рубіо заявив 27 квітня, що мирна угода між Росією та Україною має бути укладена найближчим часом, а Вашингтон намагається визначити, чи варто продовжувати виконувати роль посередника. Він не сказав, як довго адміністрація Трампа готова чекати на прорив.

30 квітня Сибіга заявив, що Україна готова до мирних переговорів у будь-якому форматі, якщо побачить готовність Росії до «складного шляху до миру, а не лише до мирного популізму».

У квітні європейські країни, переважно представлені Францією, Німеччиною і Великою Британією, намагалися активно долучитися до переговорів між США, Україною та Росією. 17 квітня у Парижі відбулися кілька зустрічей на високому рівні, а ще одна – у Лондоні 23 квітня, попри те, що американські димпломати вирішили знизити її рівень. 26 квітня президент США Дональд Трамп зустрівся з українським лідером Володимиром Зеленським, коли вони вони обоє відвідували церемонію похорону папи Римського Франциска у Ватикані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: The Times: Європі бракує ресурсів для 25-тисячного європейського контингенту в Україні