У Кремлі заперечують, що на зустрічі зі США в Ер-Ріяді вимагали виведення військ НАТО зі Східної Європи.
Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що відповідна інформація «не відповідає дійсності».
«Просування військової інфраструктури НАТО протягом кількох хвиль – скоро майже десяток хвиль – у бік наших кордонів викликає наше занепокоєння. Ця наша позиція всім добре відома, вона ні для кого не є секретом», – додав Пєсков 21 лютого у розмові з російськими ЗМІ.
20 лютого видання Financial Times із посиланням на двох офіційних осіб у регіоні повідомило, що під час переговорів США і Росії у Саудівській Аравії Москва нібито вимагала від США вивести сили НАТО зі Східної Європи як умову для «нормалізації відносин».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генсек НАТО оптимістично налаштований щодо мирної ініціативи ТрампаЗа повідомленням, делегація США відхилила цю вимогу, але занепокоєння щодо того, на які поступки може погодитися президент США Дональд Трамп для досягнення угоди з Росією, залишаються.
В адміністрації США це поквідомлення поки не коментували.
Радник із питань оборони й безпеки виконувача обов’язків президента Румунії Крістіан Дьяконеску під час вечірнього телеефіру 20 лютого заявив, що російські очікування полягають у тому, щоб ті, хто приєднався до НАТО після 1997 року «більше не користувалися гарантіями безпеки».
Пізніше Дьяконеску сказав, що фактично у своєму виступі він мав на увазі попередні запити Росії, які не були прийняті США «ні тоді, ні зараз», передає Румунська служба Радіо Свобода.
У грудні 2021 року Росія висувала Заходу ультиматум. Це сталося за два місяці до широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року. Москва вимагала, серед іншого, від НАТО гарантій зупинки розширення Альянсу і повернення до позицій 1997 року. У США тоді цю вимогу відкинули.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В ISW проаналізували переговори США і РФ у Саудівській Аравії