Прокурор МКС вимагає ордера на арешт лідерів «Талібану»

Прокурор просить суд видати ордери на арешт верховного лідера «Талібану» Хайбатули Ахундзади (на фото), а також голови призначеного талібами Верховного суду Абдула Хакіма Хаккані

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хам звернувся до суду з клопотанням про видачу ордерів на арешт лідерів радикального руху «Талібан», який править в Афганістані, за підозрами у скоєнні злочинів проти людяності через дискримінацію жінок і дівчат.

Як йдеться в опублікованій на сайті суду заяві Хана, прокурор просить суд видати ордери на арешт верховного лідера «Талібану» Хайбатули Ахундзади, а також голови призначеного талібами Верховного суду Абдула Хакіма Хаккані.

Щодо них висунуті звинувачення у переслідуванні жінок і дівчат, а також тих, хто заступається за них, та осіб, які не відповідають очікуванням талібів у сфері гендерної ідентичності та її висловлювання.

Йдеться про безліч порушень прав жінок в Афганістані і про пов’язані з ними репресії, включаючи вбивства, тортури, тюремні ув’язнення та сексуалізоване насильство.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нудьга, «Ісламська держава» і Пакистан: через 3 роки після захоплення Афганістану «Талібан» має нових ворогів

Хан сказав, що афганські жінки і дівчата, а також ЛГБТК+-спільнота стикаються з «безпрецедентним і постійним переслідуванням з боку «Талібану».

«Наші дії сигналізують про те, що статус-кво для жінок і дівчат в Афганістані – неприйнятний», – додав прокурор.

Рішення про те, чи видавати ордери на арешт, має ухвалити Міжнародний кримінальний суд.

Повернувшись до влади в Афганістані в 2021 році, «Талібан» різко обмежив права жінок, стверджуючи, що виконує вимоги ісламського права – шаріату.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: Росія прагне виключити «Талібан» і HTS зі списку заборонених терористичних організацій

Заяву Хана таліби поки що не коментували.

Міжнародний кримінальний суд на пропозицію прокурора раніше видавав ордери на арешт інших лідерів держав, зокрема президента Росії Володимира Путіна і прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.

У роботі суду бере участь більшість країн світу, але багато країн його юрисдикцію не визнають і прямо критикують його роботу. У тому числі Сполучені Штати, Росія, Китай, Ізраїль.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: HRW: утиски прав жінок талібами в Афганістані є злочином проти людяності