Міністр фінансів Сергій Марченко та посол Японії в Україні Масасі Накаґоме підписали угоду у формі обміну нотами про надання Україні кредиту обсягом до 471,9 мільярдів японських єн (близько 3 мільярдів доларів), повідомило Міністерство фінансів 18 квітня.
За повідомленням, кошти надані в рамках механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн «Групи семи» загальним обсягом близько 50 мільярдів доларів.
Читайте також: Великобританія надала Україні багатомільйонну позику на військову техніку
«Кредит буде обслуговуватися і погашатися за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від знерухомлених російських суверенних активів. Фінансування надається на 30 років. Залучені кошти будуть спрямовані для підтримки пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України», – йдеться в повідомленні.
За словами Марченка, підписання угоди не лише сприятиме забезпеченню нагальних бюджетних потреб України, але й стане «черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які обʼєднують наші країни».
За даними Мінфіну, протягом останніх трьох років Японія надала бюджетну підтримку Україні на суму понад 8,5 мільярдів доларів, і ці кошти мали критичне значення для підтримки економічної та фінансової стабільності країни.
Міністерство закордонних справ Японії підтвердило підписання та обмін нотами про надання фінансової допомоги.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Каллас розповіла, коли ЄС надасть Україні ще 2,1 млрд євро доходів від активів РФ«Цей проєкт спрямований на підтримку програм, спрямованих на задоволення бюджетних потреб України в умовах економічної кризи, спричиненої агресією Росії проти України, та сприяння відбудові та розвитку України через фінансову підтримку уряду України», – йдеться в повідомленні МЗС.
Посольство Японії в Україні зазначило, що Токіо «і надалі підтримуватиме Україну та її народ».
Механізм Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) країн G7 передбачає надання Україні приблизно 50 мільярдів доларів у вигляді позик, забезпечених прибутками від заморожених російських суверенних активів. Ці кошти спрямовані на підтримку бюджету, військових потреб та відновлення інфраструктури України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країни G7, окрім США, обговорили свою позицію щодо тарифів Трампа – Італія