Мерц заявив, що союзники України зняли обмеження на далекобійність наданої Києву зброї

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц

Німеччина, Велика Британія, Франція та США зняли обмеження на далекобійність зброї, поставленої Україні, заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц на форумі, організованому телерадіокомпанією WDR.

«Ніяких обмежень щодо дальності для зброї, що постачається в Україну, більше немає. Ані з боку Великої Британії, ані з боку Франції, ані з боку нас. З боку американців також немає», – сказав Мерц.

Канцлер заявив, що Німеччина «зробить усе можливе», щоб продовжити надавати підтримку Україні – зокрема тому, розповів Мерц, він нещодавно приїжджав до Києва разом із прем’єром Великої Британії Кіром Стармером, президентом Франції Емманюелем Макроном та прем’єром Польщі Дональдом Туском.

За його словами, зняття обмежень означає, що Україна може оборонятися, завдаючи ударів по військових позиціях у Росії. Він додав, що раніше цього не відбувалося, винятки були рідкісними.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Медіа: Німеччина перестане розголошувати дані про військову допомогу Україні

Західні країни впродовж усієї війни, постачаючи Україні далекобійну зброю, накладали обмеження на її використання, забороняючи завдавати ударів по території Росії. У листопаді 2024 року тодішній президент США Джо Байден вперше погодився на застосування Україною далекобійних ракет ATACMS для ударів по цілях на території Росії. Повідомлялося, що обмеження на використання далекобійних крилатих ракет Storm Shadow також зняли Велика Британія та Франція. Офіційного підтвердження цієї інформації з боку урядів країн не було.

Німеччина за попереднього канцлера Олафа Шольца утримувалася від постачання Україні далекобійних ракет Taurus. У квітні 2025 року Мерц ще до свого обрання на посаду канцлера говорив, що «зробив би це, але лише за узгодженням із європейськими партнерами». Пізніше, ставши канцлером, Мерц заявив, що Берлін вирішив відмовитися від розкриття докладної інформації про надання озброєнь Києву.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Новий міністр закордонних справ Німеччини підтвердив підтримку України