Сейм Литви 8 травня ухвалив рішення денонсувати Оттавську конвенцію про заборону протипіхотних мін, повідомляє Delfi.
За вихід із конвенції проголосували 107 депутатів, утрималися троє, проти не виступив ніхто. Для виходу Литви з конвенції потрібно було схвалення щонайменше 85 депутатів.
Вихід із конвенції набере чинності через шість місяців після ухвалення рішення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чотири країни НАТО виходять із конвенції про протипіхотні міни – Міноборони ЛитвиКонвенцію про заборону протипіхотних мін, або Оттавський договір, 1997 року підписали 164 країни. Держави-учасниці зобов’язалися ніколи не застосовувати, не розробляти, не виробляти і не передавати протипіхотні міни, а також знищити всі запаси, що є у них. До договору не приєдналися Росія, США, Китай, Індія та Пакистан.
У березні міністри оборони Латвії, Литви, Естонії та Польщі рекомендували владі своїх країн вийти з конвенції. Вони наголошували на тому, що ситуація з безпекою в регіоні «суттєво погіршилася», а військові загрози країнам НАТО, що межують з Росією та Білоруссю, «значно зросли». Латвія, Литва та Естонія ще на початку 2024 року припускали, що можуть вийти з договору, щоб зміцнити свою оборону перед потенційною російською агресією. У результаті країни вирішили збільшити запаси протипіхотних мін, а також інших менш небезпечних для мирних жителів коштів.
У середині квітня за рішення про вихід із конвенції проголосував сейм Латвії.