Президент Білорусі Олександр Лукашенко 6 серпня на час наради щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії заявив, що генеральній прокуратурі країни і судам слід дати оцінку ініціативам щодо альтернативного підрахунку голосів під час президентських виборів.
«Ще одна тема, яка спливла, – це альтернативний підрахунок голосів в день виборів. І генеральній прокуратурі, і судам слід дати оцінку законності подібних ініціатив. В судах, якщо такі звернення туди надійдуть», – сказав Лукашенко.
Він додав, що дуже уважно моніторить ситуацію з достроковим голосуванням, яке зараз проходить у країні.
Раніше кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська розповіла про запуск онлайн-платформи з альтернативного підрахунку голосів. На сайті проекту «Голос» мовиться, що він потрібен для точного обліку голосів на ділянці. «Все, що потрібно зробити, – надіслати фото обох сторін вашого бюлетеня в чат-бот «Голоси», – зазначено на платформі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На виборчих дільницях у Білорусі масово затримують незалежних спостерігачів
Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів
- Шості вибори в історії незалежної Білорусі
- Відбудуться 9 серпня 2020 року;
- ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
- 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
- Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
- З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
- Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
- Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).