ISW: можлива згода РФ на замороження поточної лінії фронту не виключить майбутньої російської агресії

Напередодні видання Financial Times із посиланням на три джерела повідомило, що президент Росії Володимир Путін запропонував зупинити бойові дії в Україні на поточній лінії фронту

Можлива російська згода на заморожування нинішньої лінії фронту без повного контролю Росії над Луганською, Донецькою, Запорізькою і Херсонською областями України не виключить майбутньої російської агресії для досягнення більших територіальних вимог РФ, особливо якщо угода передбачатиме мораторій на отримання Україною військової допомоги Заходу, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни.

«Росія може тактично і тимчасово припинити наполягати на вимогах Путіна щодо контрольованих Україною територій чотирьох незаконно анексованих областей на півдні й сході України, щоб домогтися від Сполучених Штатів інших поступок під рубрикою переговорів. Такими поступками можуть бути «інші вимоги» Росії щодо встановлення проросійського уряду в Києві й різкого скорочення української армії, щоб зменшити опір поновленню російської агресії», – зазначили в ISW.

Аналітики наголосили, що Кремль, ймовірно, використає будь-яке припинення вогню, засноване на обмеженнях постачання американської зброї в Україну, щоб підготуватися до відновлення агресії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін пропонує зупинити бойові дії на поточній лінії фронту – FT

Напередодні видання Financial Times із посиланням на три джерела повідомило, що президент Росії Володимир Путін запропонував зупинити бойові дії в Україні на поточній лінії фронту. За словами співрозмовників FT, Путін під час зустрічі зі спецпосланцем президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом у Петербурзі на початку квітня також сказав, що Москва може відмовитися від своїх претензій на ті частини частково окупованих Росією українських регіонів, які залишаються підконтрольними Києву.

Після цього, як стверджує Financial Times, США представили ідеї врегулювання конфлікту, що включають визнання окупованого Криму російським і закріплення фактичного контролю Москви над частинами чотирьох областей України: Херсонської, Донецької, Луганської і Запорізької.

Газета зазначає, що це перша з початку повномасштабної війни пропозиція Путіна, в якій проглядається відмова від претензій на підконтрольні Києву території. Натомість європейські чиновники побоюються, що це може бути спробою схилити президента США Дональда Трампа до схвалення російських умов.

Представник Кремля Дмитро Пєсков у розмову з FT підтвердив, що з американською стороною «йде напружена робота».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чубаров: адміністрація Трампа «тестує» владу України вкиданнями на тему територіальних поступок

23 квітня у Лондоні відбудуться переговори США, України і її європейських союзників. За даними The Washington Post, Київ і ЄС можуть отримати від американської сторони пропозицію визнати Крим російським і заморозити лінію фронту.

Президент України Володимир Зеленський на брифінгу перед зустріччю в Лондоні знову наголосив, що Україна ніколи не визнає російську юрисдикцію Криму.

Згодом стало відомо, що держсекретар США Марко Рубіо не братиме участі в переговорах у Лондоні.

Минулого тижня після зустрічі з представниками України і європейськими союзниками в Парижі Рубіо попередив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння щодо переговорів, які затягуються, і може присвятити свою увагу «іншим пріоритетам».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи можливий «стійкий мир» між Росією та Україною найближчим часом, як очікують США?