Апеляційний суд США заблокував рішення, яке зобов’язувало адміністрацію президента Дональда Трампа повернути до роботи співробітників «Голосу Америки».
Рішення від 3 травня, ухвалене двома голосами проти одного, вказує, що окружний суд, який 22 квітня наказав адміністрації «вжити всіх необхідних заходів» для повернення співробітників «Голосу Америки» до роботи, «ймовірно, не мав предметної юрисдикції стосовно дій USAGM щодо персоналу».
Як пишуть західні агенції новин, так висловилися двоє призначених Трампом суддів. Третя суддя, призначена колишнім президентом Бараком Обамою, висловила незгоду.
Карі Лейк, призначена Трампом радниця для контролю USAGM, у дописі на X назвала апеляційне рішення «великою перемогою».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Голос Америки» може відновити роботу, щодо Радіо Свобода – суд дозволив адміністрації Трампа тимчасово блокувати фінансуванняУ численних повідомленнях 2 травня повідомлялося, що «Голос Америки» готується відновити мовлення наступного тижня. Зокрема, в організації «Репортери без кордонів», яка приєдналася до справи в березні, зазначили, що їхні юристи отримали відповідне повідомлення від Міністерства юстиції США. Коментуючи рішення апеляційного суду, в організації заявили, що оскаржать його.
22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити діяльність «Голосу Америки» і його співробітників, а також кількох інших структур, якими опікується USAGM.
Окружний суддя США Ройс Ламберт ухвалив надати попередню судову заборону, згідно з якою чиновники повинні «вжити всіх необхідних кроків», щоб повернути співробітників і підрядників на їхні посади в «Голосі Америки», а також відновити схвалене Конгресом фінансування двох інших мовників – Радіо Вільна Азія (RFA) та Близькосхідної мовної мережі (MBN) – і відновити радіо-, телевізійні та онлайн-трансляції новин.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рок-гурт R.E.M. перевипустив гімн на підтримку Радіо СвободаУ березні «Голос Америки» подав позов до суду, заявивши, що адміністрація Трампа застосувала «механічний» підхід до USAGM через указ, який наказав їй та шести іншим федеральним агентствам «зменшити виконання своїх статутних функцій і зв’язаного персоналу до мінімальної присутності та функцій, яких вимагає закон».
Згодом USAGM відправило у відпустку понад 1000 співробітників і звільнило близько 600 підрядників, змусивши «Голос Америки» припинити трансляцію вперше з моменту свого заснування в 1942 році.
У цій справі USAGM стверджувала, що «остаточного рішення» щодо майбутнього «Голосу Америки» не було ухвалено і що судові позови слід розглядати як «трудові спори» з тими працівниками, яких було звільнено.
Президент США Дональд Трамп 14 березня підписав указ, спрямований на скорочення семи федеральних агентств, включно з Агентством США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується «Голосом Америки», Радіо Свобода та іншими засобами інформації.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: RSF: відмова США від підтримки медіа в Україні «загрожує висвітленню воєнних злочинів Росії»