Генасамблея ООН розгляне резолюції до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Генеральна асамблея ООН, фото ілюстративне

Генеральна асамблея ООН 24 лютого, в третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розгляне проєкти резолюцій із цього приводу. Якщо дипломати не домовляться щодо єдиного тексту, то на розгляд буде винесено два проєкти.

Резолюція, серед авторів якої є українські дипломати, мала 56 країн-співавторів, повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 23 лютого на форумі «Україна. Рік 2025».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Очільник МЗС: українська резолюція буде винесена на голосування у Генасамблеї ООН

Раніше медіа повідомили, що Сполучені Штати запропонували свій проєкт резолюції Генасамблеї ООН з приводу третьої річниці російського вторгнення в Україну. Текст Вашингтона, з яким ознайомилося агентство AFP, закликає до «швидкого припинення конфлікту», не згадуючи про територіальну цілісність України, і не містить критики на адресу Москви.

Замість цього текст з 65 слів починається з «висловлення жалоби з приводу трагічної загибелі людей в ході російсько-українського конфлікту».

Далі в ньому «підтверджується», що метою ООН є підтримка «міжнародного миру і безпеки».

23 лютого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна стала співавторкою проєкту американської резолюції до річниці повномасштабного вторгнення. Саме цей документ раніше позитивно оцінили у РФ.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що Сполучені Штати відмовляються бути співавторами проєкту резолюції ООН до третіх роковин війни РФ проти України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США запропонували текст резолюції ООН без згадки про територіальну цілісність України – ЗМІ

Проєкт резолюції ООН підготувала до 24 лютого 2025 року, третьої річниці початку повномасштабної війни. Такі резолюції організація випускала у два попередні роки, і США завжди були серед співавторів. Тепер серед авторів резолюції є Велика Британія, Франція, Німеччина, Канада, Швейцарія, Польща, Литва, Латвія та Естонія.

У документі під назвою «Просування всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні» країни вимагають від Росії «негайно, повністю та беззастережно вивести всі її збройні сили з території України». Торік у документі п’ять разів згадували агресію Росії. Наразі, як стверджують джерела видання FT, адміністрація президента США Дональда Трампа блокує такі формулювання.