ЄСПЛ ухвалив рішення на користь Ситника у справі про внесення до його до реєстру корупціонерів

ЄСПЛ встановив, що у судовому провадженні щодо справи Ситника в українських судах були серйозні недоліки

Європейський суд із прав людини повідомив 24 квітня, що ухвалив рішення у справі щодо внесення колишнього директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до публічного реєстру корупціонерів.

ЄСПЛ постановив, що у справі мали місце порушення статей Європейської конвенції з прав людини про право на справедливий суд, право на повагу до приватного і сімейного життя і про межі використання обмеження прав.

Зокрема, суд вирішив, що внесення до реєстру корупціонерів вплинуло на репутацію Ситника, «особливо з огляду на його давню кар’єру в сфері боротьби з корупцією і його високу посаду в цій сфері».

«Це не лише кинуло тінь на його добре ім’я, а й підірвало довіру до всіх його професійних зусиль чи досягнень… З цього випливає, що оскаржуваний захід завдав шкоди як професійній, так і соціальній репутації заявника», – йдеться в рішенні.

ЄСПЛ також встановив, що у судовому провадженні щодо справи Ситника в українських судах були серйозні недоліки, і українські суди не врахували аргументи захисників.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Артем Ситник про корупцію, ЗСУ, ОП, декларації військкомів та перезавантаження НАЗК. Ексклюзив

Компенсації ексголові НАБУ суд не призначав, бо він про неї не просив.

«Заявник стверджував, що, незважаючи на те, що він зазнав матеріальної і моральної шкоди й поніс значні витрати на своє юридичне представництво у провадженні в суді, він вважає, що визнання судом порушення становитиме достатньо справедливу сатисфакцію в його справі. Суд не бачить причин не погоджуватися і постановляє, що встановлення порушення саме по собі є достатньою справедливою сатисфакцією за будь-яку моральну шкоду, заподіяну заявнику», – йдеться в рішенні.

У вересні 2019 року Сарненський районний суд Рівненської області оштрафував Ситника на 3 400 гривень. Його визнали винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. 13 грудня Рівненський апеляційний суд підтвердив штраф.

Перед тим у травні видання «Обозреватель» опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що Ситник і його родина «неодноразово» і «абсолютно безоплатно» відпочивали у мисливському угідді «Поліське-Сарни» Рівненської області, а оплачував цей відпочинок «добрий і дуже заможний товариш» Ситника.

Сам Ситник стверджував, що платив за проживання, хоча чеків не зберіг.

У грудні 2019 року Ситника внесли до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, за статтею про порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Замість «підтримки Клінтон» – «корупція»: справа Ситника отримала несподіваний розвиток