Українців додому пропускатимуть: уряд роз’яснив, як закриватиме пункти пропуску на кордоні

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, пропускатимуть громадян України, які повертатимуться додому

У Кабінеті міністрів України роз’яснили, як діятиме закриття пунктів пропуску на кордоні у зв’язку з коронавірусом. Про це йшлося на виїзному засіданні уряду, яке відбулося 13 березня. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, пропускатимуть громадян України, які повертатимуться додому.

Уряд повідомив, що у Львівській області першими закриють пункти пропуску «Шегині», «Рава-Руська» та «Хирів»; у Волинській області першими закриють залізничні пункти пропуску з Польщею «Лудин» та «Ізов». На Закарпатті закриють автомобільний та пішохідним перехід «Малий Березний» та залізничний пункт пропуску «Ужгород» на кордоні зі Словаччиною. На кордоні з Угорщиною закриють три автомобільні пункти пропуску: «Звінкове», «Косино» та «Вилок», а на кордоні з Румунією не працюватимуть залізничні пункти пропуску «Тересва» та «Ділове».

У Чернівецькій області не працюватимуть автомобільні та залізничні пункти контролю на кордоні з Молдовою: «Мамалига», «Ларга», «Подвір’ївка», «Зелена», «Кельменці», «Вашківці», «Сокиряни»; у Вінницькій області закриють пункти пропуску «Брониця», «Ямпіль» на кордоні з Молдовою.

Також будуть закриті вантажні та пасажирські пункти пропуску «Орлівка» та «Ізмаїл» в Одеській області.

Переходи на кордонах закриють щонайменше до 3 квітня.

«З тимчасово окупованих територій будуть пропускати лише тих громадян, які мають реєстрацію на неокупованій частині України. Всім іншим, у тому числі, і іноземцям в'їзд і прохід через пункти пропуску буде тимчасово обмежений», – повідомив Аваков.

12 березня на українському кордоні не було закрито жодного пункту пропуску через коронавірус, хоча відповідне рішення уряд ухвалив 11 березня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Жодний пункт пропуску на українському кордоні поки не закритий – уряд

З 12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19. Він триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня.

Чи готові країни до епідемій? – інфографіка

Коронавірусна інфекція нового типу почала поширюватися в Китаї в грудні 2019 року.

В Україні на даний час підтверджені лабораторно три випадки коронавірусного захворювання: один – у Житомирській області, два – в Чернівецькій.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19. Він триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня.

Your browser doesn’t support HTML5

Діагностика коронавірусу: в МОЗ радять спершу звертатися до сімейного лікаря – відео

Станом на 13 березня у світі зафіксували понад 128 тисяч випадків COVID-19 у більш як 100 країнах, свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Кількість летальних випадків захворювання становить 4 720. Водночас понад 68 тисяч людей одужали.

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.