У внутрішніх водах Чорного моря затримали іноземне судно, задіяне в незаконному перевезенні до третіх країн української агропродукції, вивезеної з окупованих територій, повідомила 25 квітня Державна прикордонна служба України.
«Слідством встановлено, що наприкінці 2024 року зазначене судно – суховантаж – доставило з порту Севастополь близько п’яти тисяч тонн української пшениці, незаконно вивезеної з тимчасово окупованої частини півдня України», – йдеться в повідомленні.
У ДПСУ зазначили, що для маскування походження вантажу судно ходило під прапором однієї з азійських держав.
Такий спосіб дій є характерним для так званого «тіньового флоту» Росії, який використовується для незаконного експорту українських ресурсів, зауважили прикордонники.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія планує збільшити вивіз українського зерна за кордон. Захоплюватиме землі далі?«У ході обшуку на борту було вилучено навігаційне обладнання, суднову документацію та інші речові докази, що підтверджують участь судна й екіпажу у схемі незаконного перевезення. Судно наразі заарештовано, екіпаж доставлено для подальших процесуальних дій. Триває досудове розслідування, спрямоване на документування порушень законодавства і встановлення осіб, причетних до організації незаконної діяльності», – йдеться в повідомленні.
У ДПСУ уточнили, що спільну операцію провели співробітники оперативних підрозділів морської охорони Держприкордонслужби і Служби безпеки України, а затримання відбулося в межах комплексних заходів із протидії економічним злочинам Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Євродепутати закликали Грецію зупинити продаж суден до «тіньового флоту» РосіїВід початку повномасштабної війни проти України Росія активізувала використання портової інфраструктури Криму, незважаючи на міжнародні санкції й офіційне закриття українських портів півострова для міжнародного судноплавства.
За даними проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, Керченський морський рибний порт активно задіюється для «сірого» експорту – зокрема, українського зерна і зрідженого газу, що суперечить міжнародному праву. Порти Севастополя, Керчі й Феодосії також використовуються для перевалки стратегічних вантажів, в тому числі ільменіту для «Кримського Титану» і нафтопродуктів.
Таким чином, Росія продовжує використовувати інфраструктуру кримських портів як логістичний та економічний ресурс для ведення війни й окупаційної політики, всупереч міжнародним нормам і санкціям.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Від Білорусі до Вʼєтнаму»: куди Росія вивозить товари з окупованих територій?