Кабінет міністрів схвалив постанову щодо проведення перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя посадовців митних органів, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
У міністерстві це рішення називають «черговим важливим кроком» на шляху до формування прозорої митниці, спрямованим на зниження корупційних ризиків.
Відповідна постанова передбачає, що всі посадові особи митних органів підлягатимуть перевірці на доброчесність один раз на три роки, а також негайно у разі отримання інформації про можливі корупційні правопорушення від органів державної чи місцевої влади.
Також передбачається, що у разі виявлення ознак недоброчесності відповідні матеріали направляються до спеціального органу у сфері протидії корупції, а інформація, що міститься у цих матеріалах, є обов’язковою підставою для відкриття дисциплінарного провадження щодо посадової особи митного органу.
У жовтні минулого року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 6490-д про перезавантаження Державної митної служби (ДМС).
Закон Верховна Рада схвалила за місяць до цього. Документ, серед іншого, передбачає, прозорий конкурс на голову ДМС за участі міжнародних організацій, політичну незалежність голови ДМС і звільнення його за висновком аудиту, переатестацію всіх працівників протягом 18 місяців з призначення нового голови.
За словами голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталя Шабуніна, ухвалення цього закону має збільшити впродовж кількох років надходження в бюджет на 100 мільярдів гривень.
Раніше на впровадженні реформи митниці наполягали західні партнери України, а також Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників (розслідування)