Доступність посилання

Як проходив і що вирішив Об’єднавчий собор в Києві – хроніка

15 грудня у соборі Святої Софії в Києві відбувся Об’єднавчий собор щодо створення нової Української церкви.

15 грудня у Києві пройшов Об’єднавчий собор українських православних церков, на якому затвердили статут, назву і предстоятеля помісної православної церкви в Україні. Головою Автокефальної Помісної Православної Церкви України обраний митрополит УПЦ КП Епіфаній. Лише після цього глава нової церкви має право отримати у Константинополі томос про автокефалію від Вселенського патріархату. І тоді Українська церква офіційно стане 15-ю автокефальною церквою світу.

Ініціативна група запросила всіх охочих на спільну молитву за автокефалію, яка розпочалася з 9-ї ранку на Софійській площі.

Сам Об’єднавчий собор працювавав в закритому режимі.

У соборі взяли участь понад 40 ієрархів від УПЦ Київського патріархату та 12 ієрархів від УАПЦ.

Москва виступила категорично проти надання українській церкві автокефалії.

Настоятель Храма Святого Великомученика Димитрія Солунського Богдан Тимошенко повідомив, що представники Московського патріархату реєструються на Об’єднавчий собор. Очевидно, йдеться про митрополита Вінницького і Барського Симеона і митрополита Переясляв-Хмельницького Олександра (Драбинко).

Допоки триває затримка офіційного початку Об’єднавчого собору українських православних церков, Радіо Свобода допомагає розібратися у церковних термінах, щоб розуміти про що сьогодні зранку говорять ЗМІ.

Словник церковних термінів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Міністерство внутрішніх справ України звернулося до киян та гостей столиці, нагадавши, що в центрі столиці очікується велике скупчення людей у зв’язку з проведенням Об’єднавчого собору українського православ’я.

«Усі підрозділи МВС працюють у посиленому режимі задля вашої безпеки. Українці, не реагуйте на можливі провокації, а у випадку не зрозумілих для вас ситуацій звертайтеся до правоохоронців», – ідеться у зверненні правоохоронців.

На сцені біля Святої Софії розпочалися промови представників уряду та громадськості України. Вже виступив міністр культури України Євген Нищук. Далі слово надали релігієзнавцю Ігорю Козловському, а також Володимиру Жемчугову, обидва які були звільнені з полону проросійських бойовиків на Донбасі.

Як же розвивалися відносини між церквами від самої появи християнства на Русі? Радіо Свобода підготувала короткий екскурс в історію

В Об’єднавчому соборі братимуть участь єпископи, священики, монахи та миряни. Усі вони матимуть право голосу для формування бюлетеня з трьох кандидатів на Об’єднавчому соборі.

Але в самому голосуванні при виборі з трьох кандидатур братимуть участь лише архієреї. Саме голосування має бути закритим.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріарха УПЦ КП Філарета й митрополита УАПЦ Макарія не висуватися на посаду предстоятеля об’єднаної української православної церкви.

Про це розповів глава Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій в інтерв’ю «Радіо Свобода» цього тижня.

Тисячі людей вже зібрались на Софійській площі в очікуванні Об’єднавчого собору. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода з місця події, люди тримають у руках прапори України, ікони та таблички з назвами міст, з яких вони приїхали. Деякі з них зазначають, що до Києва вони прибували організовано автобусами.

О 9:30 Радіо Свобода починає спеціальний ефір з нагоди Об’єднавчого собору Української православної церкви, який відбудеться у Софії Київській.

Поки що достеменно невідомо, скільки саме буде представників Російської православної церкви в Україні, оскільки офіційно УПЦ МП не визнає собору і не підтримує створення єдиної помісної церкви.

Томос про автокефалію новообраний предстоятель помісної православної церкви отримає у Константинополі 6 січня 2019 року.

XS
SM
MD
LG